Військовий облік жінок: у Міноборони готують зміни

У Міністерстві оборони України готують зміни, які дозволять спростити порядок ставання на військовий облік як чоловіків, так і жінок, а також не штрафувати жінок у 2022 році.

Про це повідомила заступниця міністра оборони Ганна Маляр.

За її словами, просто зараз жінкам не треба йти до територіальних центрів комплектування (колишні військкомати), адже протягом цього року триватиме перехідний період.

«Зараз ведеться робота над спрощенням порядку постановки на облік, вивчається питання пріоритетності професій, споріднених з військово-обліковими спеціальностями. Тож будуть зміни, про які Міноборони обов’язково повідомить», — анонсувала вона.

Чиновниця запевняє, що штрафів протягом 2022 року не буде. Відомство зараз це питання також вивчає на предмет можливих змін.

«Також опрацьовується питання спрощення всіх процедур постановки на облік — як чоловіків, так і жінок. В тому числі й «цифровізація» тих процесів, які технічно можливо перевести в онлайн», — додала Маляр.

Про що йдеться?

Міністерство оборони 11 жовтня 2021 року видало наказ, який набув чинності 17 грудня. Ним затвердили перелік спеціальностей та/або професій, які є спорідненими з відповідними військово-обліковими спеціальностями. Представниці цих сфер беруться на військовий облік військовозобов’язаних.

У переліку є багато поширених професій, зокрема лікарі, програмісти, юристи та водії. Проте там можна знайти й, здавалося б, доволі далекі від військової сфери професії — фотографів, бібліотекарів та навіть фахівців у галузі страхування. Повний перелік професій можна побачити тут.

Хто такі військовозобов’язані?

Згідно з законом про військовий обов’язок і військову службу, це люди, які перебувають у запасі для комплектування Збройних сил та інших військових формувань на особливий період, а також для виконання робіт із забезпечення оборони держави.

Стати на військовий облік є обов’язком для представниць перелічених професій, якщо вони підходять за станом здоров’я та віком (від 18 до 60 років).

джерело