Відтепер довідку на нерухоме майно можна отримати у «Дії»

Тепер у Дії можна отримати довідку на нерухоме майно. Цією послугою користується 1 млн людей у рік. Ми спростили та оптимізували її. Тепер час подання запиту — 10 хвилин, а час його опрацювання — 5 секунд. І все — готова довідка у ваших замовлених документах на порталі Дія, повідомив у Фейсбуці віцепрем’єр-міністр-міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

За тиждень від запуску через сервіс уже сформували 500 довідок. Загалом більше 1 500 користувачів шукали: власників чи співвласників житла, право людини на житло або земельну ділянку, наявність майна у реєстрах або обтяження щодо нього.

Довідку з Державного реєстру речових прав онлайн можна тут: https://bit.ly/3D8u1nX

Ви отримаєте витяг з даними з чотирьох основних реєстрів:
• державного реєстру речових прав на нерухоме майно;
• реєстру прав власності на нерухоме майно;
• державного реєстру іпотек;
• єдиного реєстру заборон відчуження об’єктів нерухомого майна щодо об’єкта нерухомого майна.

Раніше послуга забезпечувала безкоштовний попередній пошук інформації тільки за двома критеріями — даними фізичної особи та даними юридичної особи. А зараз через портал Дія доступний безкоштовний попередній пошук за всіма 5 критеріями. Завдяки цьому люди не замовлять випадково довідку, в якій буде відсутня інформація. Також ми розширили кількість параметрів, за якими можна здійснити пошук. Наприклад, додали серію та/або номер паспорта.

Проєкт впроваджується за сприяння Програма EGAP, що фінансується урядом Швейцарії та реалізується Фондом Східна Європа, спільно з Міністерством юстиції України.