В Україні будуть діяти нові ПДР та дорожні знаки: до чого готуватися водіям

З понеділка, 1 листопада, в Україні почнуть діяти нові правила дорожнього руху. Основні обмеження стосуватимуться дозволеної швидкості за межами населеного пункту, яку тепер регулюватиме ширина розмітки.

Відповідна постанова вже опублікована на сайті Кабміну. 

З понеділка водіям буде заборонено перевищувати швидкість 110 км/год, якщо частина дороги, яка відокремлю транспортні потоки протилежних напрямків, не буде виділено розміткою 1.2. Для порівняння, раніше це правило стосувалося розміток 1.1 або 1.2, різниця в них – це ширина. У першої вона становить 15 см, а у другої – 20 см. 

1 листопада вперше буде використано поняття велосипедної смуги та велосипедного переїзду. Останнє – місце перетину перехрестя доріг. На додачу почнуть діяти нові правила їзди велосипедистів, де буде вказано усі їх обов’язки та права. 

Також буде змінено поняття державних доріг: окрім міжнародних, національних та регіональних типів буде діяти ще й четвертий – територіальні. 

Та зміна правил – не єдине, до чого потрібно готуватися автомобілістам. 

Нові знаки: житлової зони, пішохідної доріжки, початку населеного пункту і його закінчення, напрямки повороту, місця дозволеної зупинки та стоянки, заборони руху транспортних засобів та інші. 

Крім цього, буде введено ново розмітку для лежачого поліцейського, виділених місць паркування вздовж доріг і наближення до кільцевої розв’язки, перед виходами з території шкіл, яка вказує місце концентрації ДТП, для позначення виділених місць парковання уздовж доріг тощо. 

джерело