Українці витратили вже понад 700 млн грн за вакцинацію проти COVID-19. Найменше ㅡ на спорт

Українці витратили вже понад 700 мільйонів гривень за програмою виплат «єПідтримка» тисячі гривень за повну вакцинацію проти коронавірусу. В уряді розповіли, на які категорії гроші витрачали найбільше.

Перша віцепрем’єр-міністерка України ㅡ міністерка економіки Юлія Свириденко розповіла, що найбільший попит зараз має придбання книжок, квитків у кінотеатри та залізничних квитків.

Зокрема, на книжкові магазини українці витратили 250 мільйонів гривень, на кінотеатри ㅡ 210 мільйонів, а на залізничні та авіаперевезення ㅡ 90 мільйонів.

Менше переказали на театри, концерти та розважальні послуги — 87 мільйонів гривень. Найменше отримала категорія спорту: на спортзали українці витратили 59 мільйонів гривень.

В уряді вказують, що за перші два тижні роботи програми «єПідтримка» понад 6,2 мільйона українців подали заявки в «Дії» на отримання тисячі грн. Всього з початку дії програми українцям вже виплатили майже 6 мільярдів гривень.

Що таке «єПідтримка»?

«єПідтримка» ㅡ це програма підтримки, за якою українці, що пройшли повний курс вакцинації проти коронавірусу, можуть отримати тисячу гривень.

Ці гроші можна витратити лише на визначені категорії: книги, спортзали, квитки в кіно, театр, музеї, на концерти або на поїздки Україною ㅡ і таким чином підтримати бізнес, який найбільше страждає через карантин.

Люди від 60 років зможуть використати тисячу гривень за вакцинацію проти коронавірусу на соціальні потреби, зокрема, на купівлю ліків. Але таку можливість запустять із січня 2022-го.

Гроші можуть отримати лише повністю вакциновані українці із «зеленим» COVID-сертифікатом у додатку «Дія».

Щоб отримати допомогу, треба оформити спеціальну картку у банку (онлайн чи безпосередньо у банку) та подати заявку в «Дії».

Ви отримуєте гроші на 4 місяці. Якщо за цей час ви їх не витратите, рахунок закриють. Зняти їх із картки, переказати на іншу картку чи витратити на інші категорії товарів та послуг не вийде.

Розраховуватися цими грошима можна буде онлайн та офлайн, але лише в зазначених категоріях українського бізнесу. Банки розпізнаватимуть COVID-тисячу в разі оплати карткою за допомогою МСС-кодів.

джерело