Статус ВПО можна отримати через застосунок ДІЯ

У застосунку «Дія» тепер можна отримати статус та допомогу для внутрішньо переміщених осіб.

Як передає Укрінформ, про це віцепрем’єр-міністр – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров повідомив у Телеграмі.

«Запустили комплексну послугу для внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Люди, які змушені були покинути свій дім і переїхали в межах України через повномасштабне вторгнення рф, можуть оформити статус ВПО у «Дії» та отримати виплату від держави – для себе і своїх дітей», – заявив Федоров.

Він зазначив, що українці можуть отримувати щомісяця 2000 грн на себе та 3000 грн на кожну свою дитину. Гроші можна отримати на картку єПідтримка та витратити на будь-що (або ж зняти готівку).

Послуга в застосунку «Дія» стосується тільки тих людей, які зараз перебувають в Україні та тих, хто досі не мав статусу ВПО. Трохи згодом зʼявиться можливість податися на допомогу для всіх переселенців.

«Соціальні допомоги постраждалим від війни: інформація про виплати, допомогу та отримання статусу внутрішньо переміщеної особи ми разом з Мінсоцполітики зібрали на сайті. Оновлюйте застосунок «Дія», щоб скористатись послугою», – заявив Федоров.

джерело