Рада провалила відстрочку щодо касових апаратів для ФОПів

Українські нардепи провалили відстрочку обов’язкового введення касових апаратів для ФОПів до 2023 року. Відповідне голосування відбулося 17 грудня.

Мовиться про законопроєкт №6376. Його не вдалося навіть внести до порядку денного, адже за це проголосували тільки 102 політиків.

Відтермінування не змогли продовжити

Автори документа пропонували відтермінувати введення касових апаратів для ФОПів ще на один рік. Втім, нардепи провалили голосування, адже їх на засіданні – дуже мало. Зазначимо, що 17 грудня відбувалося останнє пленарне засідання парламенту в 2021 році. Це означає, що терміни розширеного застосування касових апаратів ФОПами не перенесуть. Тож вже з 1 січня 2022 року приватним підприємцям доведеться ними користуватися.

Що казали у “Слузі народу”

Напередодні про це голосування висловився у своєму телеграм-каналі “слуга народу” Олександр Качура. Він передбачав, що відповідне рішення щодо ФОПів не ухвалять. На його думку, підприємці виступають не за відтермінування фіскалізації, а за повне її скасування. Він наголосив, що потрібно комплексно підходити до вимог протестувальників, а не “просто робити політичні заяви й виступати з трибуни”.

Більшість нардепів не прийшли на позачергове засідання

Раніше у Раді збирали підписи, аби провести 17 грудня позачергове засідання. Його призначають на вимогу щонайменше 155 нардепів. Ці голоси вдалося зібрати, тож спікер парламенту підписав відповідне розпорядження. Для ухвалення рішень потрібні голоси щонайменші 226 політиків, натомість їх зібралося близько 100.

Хто був на засіданні станом на 13:32

​”Слуга народу” – 35 нардепів;

ОПЗЖ – 10;

“Європейська солідарність” – 15;

“Батьківщина” – 8;

“За Майбутнє” – 10;

“Голос” – 9;

“Довіра” – 3;

Позафракційні – 7.

Відтермінування не змогли продовжити

Вдень 17 грудня під будівлю українського парламенту вийшли протестувати ФОПи. Вони вимагали перенести обов’язкове впровадження касових апаратів. У ході мітингу між підприємцями та силовиками сталися сутички. Все тому, що демонстранти намагалися перекрити рух вулицею Грушевського та пройтися маршем. Протестувальники розгромили авто правоохоронців, а ті натомість почали затримувати учасників акції.

джерело