Навчання територіальної оборони розпочалися на Херсонщині

“Захисти свій дім –захисти свою родину” – це гасло позапланових навчальних зборів територіальної оборони, які розпочалися на Херсонщині, повідомляє прес-служба Херсонської ОДА.

Як розповів голова обласної державної адміністрації, керівник зони територіальної оборони Херсонської області Сергій Козир, для якісного виконання завдань ТрО в області формуються 8 підрозділів територіальної оборони.

«Загальна чисельність підрозділів становить більше 4000 військовозобов`язаних. Це окремий стрілецький батальйон та окрема бригада ТрО у складі управління та 6 окремих батальйонів», – розповів Сергій Козир.

Про те, що Херсонщина є лідером по заходах з територіальної оборони, розповів військовий комісар Херсонського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Олександр Зіньковський:

«Це вже 4 навчальні збори на Херсонщині. Майже всі учасники сьогоднішніх зборів ТрО брали участь у  попередніх заходах, тож мають великий досвід і знання».

В цілому до проведення підготовки підрозділів ТрО за останні три роки залучено та підготовлено близько 6 тис. військовозобов’язаних.

Про хід розгортання підрозділів 124 бригади ТрО розповів командир окремої бригади територіальної оборони Херсонщини Дмитро Іщенко:

«Підрозділи сформовані, почались планові заняття з бойової підготовки, також  буде колективна підготовка та тренування штабів. Хочу акцентувати, всі попередні збори показали гарні результати, тож зараз ми набуваємо нового досвіду». 

Наразі розгорнуті штаби зони та районів ТрО, вирішені питання матеріально-технічного, транспортного, медичного забезпечення, доведені райони виконання завдань за призначенням. Основними завданнями визначено:

  • посилення охорони та захисту державного кордону;
  • забезпечення умов для надійного функціонування органів державної влади, органів військового управління, розгортання військ (сил);
  • охорони та оборони важливих об’єктів і комунікацій;
  • боротьби з диверсійними силами противника, іншими озброєними формуваннями агресора та антидержавними незаконно утвореними озброєними формуваннями;
  • підтримання правового режиму воєнного стану.