Як отримати тисячу гривень за вакцинацію. Детальна інструкція від уряду

Українці, які пройшли вакцинацію від коронавірусу, можуть отримати по тисячі гривень. 9 грудня уряд затвердив усі деталі і процедури, як це вже найближчими тижнями можна буде зробити.

Верховна Рада виділила на це 8 млрд гривень з держбюджету. Ці гроші з 19 грудня можна буде отримати кожному вакцинованому, але витратити їх дозволили лише на певні сфери й тільки протягом чотирьох місяців.

Для отримання виплат на першому етапі вже цього року треба подати заявку в Дії до 29 грудня. Пілотний проєкт почне діяти з 13 грудня, а повністю система подачі запрацює 19-го.

Розповідаємо, як отримати тисячу гривень за вакцинацію і що для цього потрібно мати.

Що робити?

Для того, щоб отримати тисячу гривень, потрібно виконати низку умов:

  • мати 18 років,
  • отримати два щеплення від ковіду,
  • завантажити додаток Дія,
  • згенерувати електронний ковід-сертифікат у додатку Дія.

“Якщо людина просто вакцинована і не має сертифіката, то отримати гроші не зможе”, – розповідає Михайло Федоров, міністр цифрової трансформації.

Мінцифри закликають людей вже зараз генерувати у Дії ковід-сертифікати, не чекаючи 19 грудня. У відомстві побоюються, що через величезну кількість запитів в один день і про сертифікати, і про гроші, сервіс може не витримати.

Станом на початок грудня в Дії за день генерували 30-35 тисяч сертифікатів.

У мінцифри очікують кілька мільйонів запитів за день, коли почнеться програма виплати грошей.

Гроші за вакцинацію доступні лише для громадян України. Гроші не можна буде отримати, якщо є лише паперовий сертифікат від лікаря з мокрою печаткою.

Коли й куди прийдуть гроші?

З 13 грудня стартує пілот проєкту. Тобто у деяких користувачів Дії з’явиться можливість подати заявку на гроші вже з 13 грудня.

Офіційно програма має запрацювати з 19 грудня. У цей день у додатку Дія у всіх людей, які вже мають ковід-сертифікати, з’явиться додаткова опція “єПідтримка”.

Щоб отримати гроші за щеплення, потрібно оновити додаток Дія, зайти у розділ “Послуги” і натиснути кнопку “єПідтримка”.

Далі потрібно підтвердити, що вам є 18 років. Після цього має підтягнутися перелік банків, в яких можна відкрити віртуальну картку. Перелік банків оприлюднять трохи згодом.

Далі користувача має перекинути в банк, де він створює віртуальну картку у кілька кліків. Потім користувача повертає у додаток Дія, де буде підтвердження про створення картки.

Гроші за щеплення будуть на картці банку, який ви оберете. Але сама віртуальна картка спочатку буде тільки в Дії. Немає значення, чи був у людини рахунок у цьому банку до цього.

Мова йде про новий спеціальний банківський продукт – віртуальну картку у Дії.

Віртуальну картку з вакцинальними грошима можна відкрити також у додатках банків.

Через сайт Дії відкрити такий рахунок поки що неможливо.

Після того, як ви обрали банк, гроші мають прийти орієнтовно через два дні.

Також картку можна буде отримати і у відділеннях банків – офлайн. Головне сказати, що вам потрібна картка “єПідтримка”. Тоді під час отримання послуги Дія одразу підтягне ваш рахунок і не потрібно буде оформлювати віртуальну картку в онлайн-банкінгу.

Щоб отримати кошти у цьому році, варто подати заявку у Дії до 29 грудня, розповіла на брифінгу Києві Ірина Новікова, заступниця міністра економіки України.

Monoбанк вже почав розсилати своїм клієнтам пропозиції відкрити картку “єПідтримка”. Там обіцяють клієнтам гроші одразу, розрахунки з державою проведуть самі.

Станом на 10 грудня, українські банки вже випустили понад 300 тисяч віртуальних карт для проекту єПідтримка, повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Карти відкривають Монобанк, Абанк, Альфа-банк. Решта банків, за словами Федорова, поки проходять процес підключення.

На що можна буде витратити тисячу?

Гроші з віртуальної картки у Дії не можна буде зняти у банкоматі, не можна буде комусь переслати чи поповнити.

Їх можна витратити лише на певні види товарів і послуг. Наприклад, розрахуватися за квитки чи їжу у кінотеатрі, купити квитки у театри, музеї, на концерт, придбати книги чи розрахуватися у спортзалі, купити квитки на залізницю.

Також визначили, який бізнес може отримати ці гроші по спеціальному mcc коду.

Що таке mcc код? Коли будь-який бізнес отримує платіжний термінал, то такому терміналу присвоюється mcc код у залежності від критеріїв його діяльності. Наприклад, mcc кодам присвоюються назви “розваги”, “спорт”, “кіно”.

Якщо людина витрачає гроші у кінотеатрі, це mcc-код “кіно”. У разі, коли бізнес зареєстрований в іншій категорії, здійснити оплату не вдасться.

“Якщо людина отримала гроші і вирішила купити собі светр, оплата не пройде. Бо ця торгова точка має mcc-код “одяг”. А якщо людина піде купувати книжки або квитки, то платіж пройде. Тому що ця торгова точка має відповідний mcc-код, який входить у програму єПідтримка. Програма спрямована на підтримку креативної індустрії, культури, внутрішніх перевезень. Вони найбільше постраждали від карантинних обмежень”, – зазначила заступниця міністра культури Анастасія Бондар. За її словами, карткою не можна буде розрахуватися за книжки у супермаркеті, бо ця програма не розрахована на участь продуктових магазинів.

Такою віртуальною карткою можна буде розрахуватися за послуги онлайн, наприклад, замовивши книги через сайт. Або оплатити ці ж самі книги офлайн у книгарні, розрахувавшися за них телефоном.

Витратити ці гроші можна буде лише на український бізнес.

З моменту запиту на отримання грошей дається чотири місяці на те, щоб витратити тисячу гривень.

Якщо їх не витрачають, гроші повертаються державі, а рахунок закривається.

“Для того, щоб підключитися до цієї послуги, бізнесу не треба якісь додаткові реєстрації. Це буде визначатися лише по mcc-код”, – зазначив керівник з розвитку електронних послуг у Мінцифрі Мстислав Банік на брифінгу.

Якщо немає Дії?

Поки що гроші можна отримати лише з додатком Дія. “На другому етапі (3 квартал 2022 року) запропонують альтернативний механізм нарахування, над яким зараз працюють”, – кажуть у Мінцифрі.

У Мінцифри обіцяють запустити сайт, присвячений програмі вакцинальних грошей.

Якщо щось не працює, також можна звертатися у технічну підтримку Дії у чат-бот.

В Україні майже за рік дві дози щеплення отримали понад 12 млн людей. Уряд сподівається, що виплата грошей стимулює вакцинацію українців.

джерело