«Дія» запускає нову послугу – які повідомлення почнуть надходити українцям

На онлайн-порталі державних послуг “Дія” запускається функція сповіщень про судові засідання, у яких користувач є учасником.

Про це повідомив міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров в інтерв’ю “Обозревателю”.

За його словами, функція поки що запущена у форматі бета-тесту, однак вже виявилась дуже корисною і має шалену популярність.

Лише за два дні було надіслано 333 тисячі сповіщень різним учасникам судових процесів.

Як це працює і навіщо?

Міністр розповів, що в Україні щороку розглядається 1,2 млн різних проваджень і клопотань та 800 тисяч адміністративних проваджень.

Через це судова система перевантажена, і деякі люди ненавмисне пропускають судові засідання, оскільки до них просто не дійшло повідомлення-повістка.

“Воно може або загубитися, або потрапити на іншу адресу. Тепер це зміниться. У форматі бета-тесту ми запустили сповіщення про судові засідання в Дії. Їх будуть отримувати всі учасники процесу – від позивачів до представників сторін”, – зазначив Федоров.

Голова Мінцифри розповів, що для цього потрібно буде налаштувати опцію у застосунку після повноцінного запуску послуги.

“Дія” проти кредитних шахраїв

На початку січня 2022 року в застосунку “Дія” запрацювала нова цікава послуга – повідомлення про перевірку кредитної історії та нові кредити.

Функція спрямована на те, щоб протидіяти шахраям, які беруть позики на чуже ім’я, і розроблена спільно з Українським бюро кредитних історій.

Працює послуга дуже просто і встановлена у застосунку за замовчуванням. Якщо ви або хтось інший на ваше ім’я намагається взяти кредит – на смартфон прийде сповіщення. Також користувач буде повідомлений, якщо якась фінустанова перевіряє його кредитну історію.

Якщо ви впевнені, що не оформлюєте кредит, то можете одразу зреагувати і зв’язатись з потрібною установою.

джерело