У Європейському Союзі за 2020 рік «зеленої» енергії виробили більше, ніж «незеленої». Це сталося вперше

За 2020 рік у Європейському Союзі обсяг енергії, виробленої на вітрових, сонячних і гідроелектростанціях та з біомаси, вперше перевищив енергію, добуту з традиційних джерел, — тобто з викопних палив.

Такі дані наводять німецькі аналітичні компанії Ember і Agora Energiewende у своєму звіті «Енергетичний сектор Європи-2020».

На «зелену» енергетику за підсумками 2020 року припало 38% усього енергосектора, тоді як на традиційну — 37%. Таким чином, альтернативна енергія перевищила за обсягами традиційну вперше з 2015 року, відколи компанії готують свій звіти.

Загалом із 2015 року обсяги виробництва енергії на основі вугілля скоротилися майже удвічі; лише за 2020-ий цей показник упав на одну п’яту й тепер становить 13%. Виробництво електроенергії з природного газу, однак, за минулий рік зменшилося лише на 4%.

Натомість альтернативні джерела енергії з 2015-го стали виробляти удвічі більше енергії. У 2020-му одна п’ята електроенергії в ЄС видобувалася саме на вітрових та сонячних станціях, найбільше — в Данії (61%), Ірландії (35%), Німеччині (33%) та Іспанії (29%).

Крім того, енергетичний сектор Європи став безпечнішим для довкілля: у 2020 році на виробництво однієї кіловат-години електроенергії припадало 226 грамів вуглекислого газу, що на 29% менше, ніж у 2015 році.

ЄС до 2050 року прагне досягти «вуглецевого нейтралітету», тобто цілком позбутися шкідливих викидів в атмосферу. Для цього, вказують автори звіту, потрібно досягти щорічного зростання альтернативної енергії в 100 терават-годин; зараз цей показник становить 51 терават-годину. Чинний кліматичний план ЄС передбачає збільшення показника до 75 терават-годин до 2030-го.

У травні 2020 року Федеральне статистичне відомство Німеччини повідомило, що в першому кварталі на відновлювані джерела енергії в Німеччині припала понад половина всієї виробленої електроенергії в країні — це сталося вперше в історії.

А в австралійському штаті Тасманія наприкінці 2020 року повністю перейшли на відновлювані й альтернативні джерела електроенергії. Ще раніше це зробили Ісландія, Шотландія та Коста-Рика.

джерело