У Херсоні пройшов вечір-реквієм пам’яті геноциду кримських татар

Вперше в Херсоні День пам’яті геноциду кримських татар пройшов так масштабно та у нестандартній художній формі на площі свободи. Історію трагічних подій 18-го травня 1944 року розповідали етногурт ДахаБраха у супроводі кримськотатарських хореографічних колективів та співачка Джамала.

Створив спеціальну подію – Влад Троїцький. Організатори вечору «Пам’ять» – благодійна організація «ККСЦ «Куреш» спільно з ГО «ГОГОЛЬFEST», Агенцією США з міжнародного розвитку USAID та за підтримки ГО «Нова генерація».

Метою заходу, зазначають організатори, є привернення уваги та сприяння розумінню спільної історії між народами та підвищення громадянської обізнаності широкого кола людей щодо трагедії 18-го травня 1944 року.

Через мистецькі акти, образи та висловлювання подія розповість історію вигнання та геноциду кримськотатарського народу, що почалося у травні 1944 року. Важливим є розповідь не лише про хронологію подій, а й про людські чуття та біль депортованого народу, як до своїх втрачених близьких, так і за рідною землею загалом.