Пневмонія вже й на Бериславщині

Після Херсона, Нової Каховки, Олешок пневмонія дісталася й до сусідніх районів області. Так, до Бериславської ЦРЛ наразі шпиталізували трьох пацієнтів із таким діагнозом (двоє місцевих жителів, і один з Високопільського району). Щоправда, тест на зараження коронавірусом дав негативний результат в усіх трьох випадках. Але медики не виключають, що доведеться приймати і хворих із пневмонією, викликаною COVID-19. Для цього тут ґрунтовно мобілізувалися.

Директор райлікарні Север’ян Кардава розповів, що на «протикоронавірусні» заходи Бериславська райрада асигнувала 1,7 мільйони гривень, та й спонсори допомогли. Завдяки цьому вдалося створити місячний запас усього, що необхідно – від одноразових халатів і трьох типів захисних масок до костюмів та рукавичок. Хворих із підозрою на коронавірус тут за необхідності прийматимуть у інфекційному відділенні. Тут є шість ізольованих боксів на десять місць, які зараз не заповнені. Хоча цілком можливо, що незабаром вільних місць там поменшає.

Адже у рамках медреформи Бериславська ЦРЛ стала «опорною», і сюди приїжджатимуть пацієнти також з Великоолександрівського, Високопільського та Нововоронцовського районів. А в останньому якраз і виявили нещодавно хвору на коронавірус трирічну дитину. Причому досі невідомо, яким чином вона інфікувалася – адже за кордон малеча не виїжджала, і з тими, хто виїжджав, не контактувала. Так чи інакше, але COVID-19 продовжує «розповзатися» по регіону, як і по всій Україні. І добре хоча б те, що бериславські медики готові зустрічати коронавірус у «всеозброєнні».

джерело