Сергій Петрушевський: Тариф змінився, однак зменшити навантаження на людей можна

Приводом для розмови з головою депутатської фракції політичної партії «Слуга народу» в Новокаховській міській раді Сергієм Петрушевським стала ситуація на водоканалі і, звичайно, збільшення вартості води та каналізації. Користуючись нагодою, ми поговорили з депутатом на різні теми і ставили питання, які найчастіше задають мешканці міста.

Отже, стосовно підняття тарифів водоканалу. Наша розмова відбулася ще до того, як відбулося підвищення, проте голова депутатської фракції висловив загальну позицію політичної сили, яку представляє: комунальне підприємство довело економічне обгрунтування збільшення вартості води і водовідведення. Факторів, що впливають на це, декілька: зростання рівня мінімальної зарплатні, здорожчання електроенергії та паливно-мастильних матеріалів, сплата кредиту ЕБРР та інше. Проте, якщо розмежувати обслуговування каналізаційних мереж з Таврійськом, це зменшить навантаження і на саме підприємство, і на новокаховчан, а компенсація різниці тарифів з міського бюджету значно підтримає водоканал.

– Якщо ми говоримо про роботу комунальних підприємств, скажіть, як прибрати суцільні озера з вулиць міста після злив і дощів? У соціальних мережах містяни викладають фото і відео. Хотілося б отримати реакцію на це…

– Я теж і ходжу вулицями міста, і пересуваюся на автомобілі, тож згоден з новокаховчанами. Всі ми знаємо проблемні місця – район магазину «33 кв метри», поворот на меблеву фабрику. Така ж ситуація на старому ринку, вулицях Першотравневій, Затишній. Кожному відомі такі «жахливі» місця. Балансоутримувачем доріг у нашому місті є ШЕУ. Директор цього підприємства не тільки сам не приходить на депутатську комісію з інфраструктури, щоб вирішити це питання, а ще й заборонив приходити головному інженеру. З лютого цього року ми намагаємося вплинути на те, щоб ШЕУ взяло на баланс зливостоки, до яких після сильних дощів змивається пісок з доріг. Ці зливостоки потрібно чистити. Директор ШЕУ відмовляється не тільки це робити, а й займає категоричну позицію, що є неприпустимим для керівника комунального підприємства.

– У деяких місцях зливостоків взагалі немає. Вони… заасфальтовані.

– Ну а хто у нас асфальтує? У дворі будинку, де я мешкаю, теж вода по коліна стоїть. Ми, депутати, не один раз розмовляли з керівником зазначеного вище підприємства, просили навести лад. Реакції немає.

– Ви стали одним із ініціаторів створення громадської організації в нашому місті. Розкажіть детальніше про напрямок її діяльності.

– Ідея з’явилася вже давно, і разом з однодумцями ми створили в Новій Каховці громадську організацію «Довіра НК». Очолює її професійний юрист, адвокат Лілія Ляшко. Говорячи про її діяльність, я сказав би так: це незалежна правозахисна організація, пріоритетом діяльності якої є утвердження й захист прав людини, ефективний контроль за їхнім дотриманням державою, її органами і посадовими особами, а також формування культури прав людини через освітні дії для учасників освітнього процесу. На сьогоднішній день основними напрямками діяльності організації визначено:

# Безпечне освітнє середовище;

Для чого це потрібно? Для вирішення будь-яких проблем, що виникають під час навчального процесу. Наприклад, дитина заважає на уроці, а вчитель не наважується зробити їй зауваження, бо подекуди не знає, на що має право. Так само і батьки, вчиняють якусь дію, не знаючи своїх прав, або дитині потрібна допомога не шкільного психолога, а незалежного спеціаліста. На початку навчального року ми розповсюдимо інформацію з контактами у кожній школі.

# СтопБулінг – формування нульової толерантності до випадків цькування в суспільстві та інформування про можливі механізми реагування на випадки булінгу та захисту постраждалих.

# Моє право – підвищення рівня обізнаності громадян про їх права та механізми їх реалізації та захисту

Наразі розробляються графіки прийому громадян адвокатом і психологом організації. Особлива увага буде приділятися соціально незахищеним верствам населення, які потребують такої допомоги.

Зараз можу анонсувати захід, який «Довіра НК» організовуватиме й проводитиме до Дня незалежності України. Це буде конкурс дитячих малюнків. Більш детальна інформація розміщена на офіційній сторінці Громадської організації «Довіра НК».

– Враховуючи увагу до освітніх проблем, чи будете готові восени до звернень від батьків з будь-яких шкільних питань, наприклад, нестачі підручників чи організації харчування?

– Ті питання, що ви назвали, вирішує відділ освіти. Наша організація надає юридичну та психологічну допомогу. Проте як депутат я не можу не реагувати на звернення про допомогу для дитячих закладів. Нещодавно керівництво туберкульозного відділення, що розташоване в приміщенні колишнього санаторію «Джерельце», звернулося з проханням допомогти відремонтувати стелю в приміщені, де знаходяться діти.

– Але ж через скорочення дитячих туберкульозних санаторіїв це відділення знаходиться на балансі обласної дитячої лікарні?..

– Так. Ми вже провели переговори з цього приводу з обласними депутатами. Нам пообіцяли на початку вересня, під час засідання інфраструктурної комісії обласної ради, з’ясувати, скільки коштів виділялося для цього відділення та чи взагалі виділялися гроші на його утримання.

– На вашу думку, яка одна з найголовніших освітніх проблем в нашому місті? На обласному рівні говорять про малокомплектність класів. Чи існує в нашому місті ця проблема?

– У нас також є така проблема. Тільки ми говоримо не про Нову Каховку, а про всю Новокаховську ОТГ. Нещодавно в Райському відбулися громадські слухання щодо існування дитячого садку в цьому селі. Я був присутнім на них і хочу сказати: через некомплектність груп собівартість одного дня перебування дитини в цьому садку складає близько 68 грн. Для порівняння, наприклад, з 10-ю школою, це дорого. В цій школі цей показник складає 42 грн.

– Чому батьки не приводять дітей до райського садка?

– Згідно реєстру в цьому селі 102 дитини дошкільного віку. Однак деякі батьки возять своїх малюків в Центральну Основу або в тополівський дитсадок. Звичайно, і в нас також виникло питання – невже так краще і зручніше? Можливо, в цьому сенсі треба спитати у персоналу райського дитсадка. Його працівники теж були на слуханнях і запитували: ви що, хочете нас без роботи залишити? Скажу відверто, що коли ми приїхали на слухання, відразу почули на свою адресу: ви приїхали нас закрити і забрати приміщення для військових. Зауважу, депутати не закривають дитячі садочки, а про військових мова взагалі не йшла. Рішення про закриття закладу може приймати або не приймати відділ освіти і виконавча влада. А депутати можуть підтримати рішення щодо виділення фінансування на покращення умов роботи закладу. І гроші не надаються закладу напряму, їх отримує виконком для цих потреб. Тобто, люди переплутали або не знають, чим займаються депутати і які завдання і обов’язки у чиновників.

Щодо роботи цього дитячого садочка, то було озвучене прохання до батьків, і воно записане у протоколі: потрібно організувати 2-3 групи з кількістю дітей не менше 10-ти. Я вже сказав, що кількості дітей за реєстром вистачає. Садочок повинен працювати на законних підставах. Але не можна, щоб дворічна дитина перебувала в одній групі з шестирічною. За Законом України «Про освіту» не можна створювати групи з великою віковою різницею, як це зараз робиться в Райському. Згідно закону, навіть якщо батьки не хочуть, дитина повинна навчатися, але умови для навчання і розвитку повинні бути гідними

– На території 10-ї школи є недобудова. Чи передбачається зараз її подальша розбудова або ще щось в цьому напрямку?

– Ця будівля є приватною власністю. Для яких цілей її купили, мені невідомо. На даний час в ній ніхто не збирається. Всі вікна і двері щільно закриті. А проблемою в цій школі є безпритульні собаки. Свого часу я там навчався, і тоді вона також поставала дуже гостро, однак тоді її вирішували жорсткими методами. Тепер тварин дуже активно захищають. На одній з депутатських комісій ми розглядали можливість побудови притулку для безпритульних собак на ділянці, що виділена для цих цілей КП «Екосервіс». Однак після недавніх громадських слухань стало зрозуміло, такий заклад проблему не вирішить. Та все одно вирішенням цієї проблеми потрібно займатися, бо загрозою для людей є й домашні собаки, які так само кусають людей на вулиці. Цього року на стерилізацію тварин виділено більше коштів, ніж минулого року. На мою думку, виходом із ситуації, що склалася (коли немає переможця відповідних тендерів), може бути укладення угоди з місцевим ветеринаром для проведення такої роботи.

– Скажіть, будь ласка, яка доля будівлі колишньої рятувальної станції, що в парковій зоні біля купелі? Ще кілька років тому на її території відбувався якийсь рух, а тепер зовсім нічого…

– Наскільки мені відомо, ця будівля знаходиться на балансі однієї з обласних організацій. Думаю, якщо б вона належала місту, то можна було б довести все до ладу.

– А приміщення молочного павільйону старого ринку? Серед мешканців громади розповсюджується тема якогось будівництва на його місці….

– Особисто я не бачив жодного такого документу. Територія ринку також не належить місту.

– Чи можливо зараз, в літню пору, хоча б у вихідні дні організувати чергування муніципальної охорони у місцях масового відпочинку, зокрема, в парковій зоні? Любителі відпочинку біля відомого джерела на пляжі біля Літнього просять про це.

– Ми були ініціаторами патрулювання муніципальної охорони у міському парку. Тим більше, що одним з першочергових завдань цього КП є слідкування за громадським порядком у місті. Зараз на цьому підприємстві змінився керівник. Можливо, ми ще раз повернемося до цієї розмови.

джерело