Контролер QR-кодів і онлайн-няня: які професії з’явилися під час пандемії

Обмеження, спричинені пандемією коронавірусу, поставили перед людьми по всьому світу нові завдання. Чим зайняти дитину на самоізоляції? Як перевірити температуру у кожного співробітника величезної компанії? Хто переобладнає магазин відповідно до вимог соціальної дистанції? Є попит — є пропозиція. В останні кілька років у світі через пандемію з’явилися нові професії. Наші партнери з «Нової газети — Балтія» з’ясували, які.

Контролер QR-кодів

Зовсім недавно в Литві з’явилася нова професія: контролер «паспорта можливостей». Як вказують на сайтах вакансій, у новій сфері можна заробити від 700 до 1200 євро на місяць, а від працівників вимагають «серйозності й відповідальності».

Нова професія з’явилася через суворі обмеження для людей без COVID-паспортів.

З 13 вересня в кафе, торговельні центри і великі магазини пускають тільки щеплених, тих, хто уже перехворів, та людей з негативним тестом: QR-коди жителів країни перевіряють на входах, через що виникла необхідність в контролерах.

Онлайн-няня

Під час суворого режиму самоізоляції в США, Росії і в Європі з’явилася професія онлайн-няні. Батьки, які опинилися замкненими у будинку, хотіли мати можливість хоча б ненадовго зайнятися своїми справами. Запросити няню додому по-старому стало неможливо через суворі обмеження.

Так з’явилися онлайн-няні: вони доглядали за дитиною і розважали її через веб-камеру. Зазвичай сесії тривали від 45 хвилин до години. У цей час батьки могли зайнятися спортом, приготувати вечерю або нормально попрацювати.

У підсумку в плюсі залишаються всі: дитина зайнята, батьки можуть трохи перепочити, а няні — отримати хоч якийсь заробіток, сказала в інтерв’ю ABC глава компанії з послуг онлайн-нянь Елізабет Гарц.

Контролер температури

На початку пандемії одним із засобів боротьби стало вимірювання температури. Її міряли на робочих місцях і на вході в громадські заклади, що породило нову професію. У США такі фахівці заробляли від 14 до 25 доларів на годину, а в Росії навесні вимірювання температури й поготів стало одним з найзатребуваніших завдань.

Дизайнер для всіх обмежень

У Великобританії, Іспанії та Італії COVID-19 створив особливий вид дизайнерів. Вони розробляють і реалізують проекти приміщень, що відповідають епідеміологічним вимогам.

Збереження дистанції між працівниками в офісі або установка спеціальних щитів — професіонали можуть допомогти організувати приміщення відповідно до усіх обмежень. Такі дизайнери працювали над організацією простору офісів, шкіл, магазинів і торгових центрів відповідно до обмежень.

Цифровий помічник

У Європі та США з’явилися фахівці, які допомагають бізнесу налагодити цифрові процеси. Під час пандемії віддалена робота стала новою нормою, але не кожен був до цього готовий. Спеціальні консультанти допомагають бізнесу розібратися з технологіями: від проведення відеоконференцій до повного переналаштування бізнесу під онлайн-формат.

джерело