Як вирахувати ціну деревини на електронних торгах?

Електронні торги — це прозорий і вигідний спосіб придбання деревини різних порід, який регулюється законодавством України та виключає факт корумпованості учасників аукціонів. Ціна на пиломатеріали визначається демократично, без необґрунтованих націнок. Тож поговоримо про те, як визначити вартість конкретного виду деревини, яка продається на українській біржі.

Як дізнатися вартість лісоматеріалу?

Для початку покупець повинен визначитися, у якому аукціоні він хоче брати участь. Для цього слід зареєструватися на офіційній акредитованій площадці української системи державних закупок — Українській Універсальній Біржі. На сайті цієї організації https://www.ueex.com.ua/exchange-quotations/electric-power/ представлено багато детальної інформації з теми продажу та купівлі деревини, зокрема, як обчислити ціну деревини на електронних торгах.

Далі при створенні свого профілю на сайті біржі користувач повинен пройти певну акредитацію та надати ресурсу деяку інформацію про себе і свій бізнес. Цей процес не займає багато часу, усі данні надаються в електронному форматі. Після завершення всього циклу авторизації користувач отримає змогу подати заявку на участь в актуальних аукціонах.

Усі торги, як правило, відмічаються на спеціальному календарі. Достатньо обрати необхідний захід, щоб отримати доступ до документа з деталями його проведення. Саме у цьому документі й будуть міститися данні про ціну деревини, яка виставлена на продаж. Якщо користувача влаштовують умови проведення аукціону, він може подати заявку на участь у ньому.

Як формується ціна на деревину?

У середньому деревина листяних порід коштує 630 гривень за кубічний метр. Це відносно невелика ціна, значно дорожче продається хвойний лісоматеріал — від 800 грн/куб. м. У деяких випадках листяне дерево може також коштувати дорого через високу якість. Наприклад, за преміальною ставкою продається дуб та ясень, адже вони мають підвищений рівень міцності.

Зверніть увагу на те, що попит на пиломатеріал постійно збільшується, а разом з ним росте й ціна сировини. Тож, щоб ознайомитися з дійсно актуальними котируваннями на товар, слід розглядати данні конкретного аукціону. На різних площадках ставки на лоти різні.

Загалом ціна на пиломатеріал залежить від таких факторів, як:

  • об’єм;
  • рівень якості;
  • рівень попиту;
  • порода деревини;
  • відомість компанії-постачальника;
  • відсутність чи наявність дефектів продукту.

Тож, щоб правильно розрахувати ціну необхідного пиломатеріалу, слід обрати продавця та ознайомитися із початковою ціною за кубометр деревини. Цю цифру необхідно помножити на загальний об’єм деревини одного лоту. Наприклад, якщо продавець пропонує сосну по 850 гривень за кубометр, то весь лот у 150 кубів буде коштувати 127 500 гривень. Так можна визначити тільки початкову ціну на конкретний лот. Далі слід враховувати, що на аукціоні кожен покупець буде пропонувати свою ціну. Тож вартість лоту значно зросте, а на скільки саме, спрогнозувати складно.