Як обрати антисептик правильно: поради, що знадобляться кожній родині

Ми вже звикли до того, що виробники обманюють. Жирність молока чи масла нижче, ніж вказано на упакуванні. В шкарпетках значно менше бавовни, ніж написано на етикетці. Прикладів безліч. Але що робити, коли потрібно придбати антисептик? Адже виробники й тут можуть “скоригувати” рецептуру заради збільшення прибутків?

Насправді ситуація з дезінфікуючими розчинами навіть гірше, ніж можна собі уявити. До 2020 року майже все, що продавалось в аптеках та супермаркетах, створювалось для знищення бактерій. А тепер ми маємо справу з вірусом. На нього такі засоби просто не діють. Тому навіть спеціалісти ВООЗ рекомендують використовувати розчини на спиртовій основі. 

Форма випуску − від рідини до гелю

Так, до початку пандемії головною споживчою якістю антисептику була зручність його використання. Покупці не дуже звертали увагу на якість, у чому мали рацію. Адже знищити бактерії зовсім не складно. Для цього було достатньо розчину біглюконату хлоргексидину у концентрації всього лише 0,02%. 

Тому можна було обирати рідкий, дуже рідкий, густий чи навіть гелеподібний антисептик. Головне, щоб його консистенція вам сподобалась. Тепер на це мало хто звертає увагу. 

Тепер взагалі краще не брати розчини на основі хлоргексидину. Чому? Бо щоб знешкодити вірус, потрібно концентрація у 100 разів більша − принаймні 2%. А як перевірити, скільки той виробник влив його у пляшку? Це можливо тільки в лабораторних умовах, за наявності дорогого обладнання та реактивів.

Тільки етиловий спирт

Саме та речовина, з якої готують наші улюблені горілки, наливки та настоянки. Він дуже добре деактивує й бактерії, й віруси. Для цього потрібна концентрація приблизно у 80%. Горілка, звичайно ж, не підійде. Але можна розбавити медичний спирт, що поставляється в промисловій упаковці. Його міцність дорівнює 96,6%. 

Що головне − ви ні з чим не сплутаєте такий продукт. Його запах знають навіть діти. Одразу зрозуміло, що налито в пляшку. Та якщо ви ненароком надіп’єте трішечки з пляшки з дезінфікуючим розчином, нічого страшного не станеться.

Антисептики на спиртовій основі

Так, їх можна купити в аптеці чи магазині. Але будьте уважні. Вам не потрібен чистий спирт, тільки розбавлений до 80%. Краще, щоб до складу розчину входив ще й гліцерин. Він допомагає захистити шкіру від пересихання. Тоді можна користуватись антисептиком як завгодно часто.

А якщо приготувати самостійно? 

Так, це теж можливо. Рецепт дуже простий, можна готувати навіть у домашніх умовах. А усі інгредієнти продаються в аптеках та інтернет-магазинах. 

На один літр готового розчину вам знадобиться:

  • Гліцерин − 0,0145 л. 
  • Перекис водню − 0,0417 л. 
  • Етиловий спирт 96,6% − 0,8333 л. 
  • Вода − 0,1105 л. 

Усі компоненти необхідно змішати в одній герметичній посудині. Потім розлити у менші ємності. Розчин можна зберігати в надійній тарі дуже довго. Поки спирт не випарується, він буде зберігати усі свої антисептичні властивості. Користуватись ним треба якомога частіше, щоб запобігти зараженню.

Джерело – https://spirt-opt.top/category/spirt/