Верховна Рада посилила відповідальність за порушення габаритно-вагових норм

Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань здійснення габаритно-вагового контролю».

Про це йдеться на сторінці ВРУ у Фейсбуці.

Зокрема, документом підвищено відповідальність автомобільних перевізників за перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм:

– для вантажовідправників за порушення при внесенні відомостей у товарно-транспортні накладні або інші документи на вантаж у розмірі 34 тис. грн;

– для користувачів (власників) транспортних засобів за перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм залежно від відсотка перевантаження:

– до 2% включно у розмірі 1700 грн;

– від 2% до 5% у розмірі 5100 грн;

– від 5% до 10% у розмірі 8500 грн;

– від 10% до 20% у розмірі 17 тис. грн;

– від 20% до 30% у розмірі 34 тис. грн;

– понад 30% у розмірі 51 тис. грн;

– за відмову від проходження ГВК у розмірі 51 тис. грн.

Для посадових осіб суб’єктів господарювання, громадян-суб’єктів підприємницької діяльності та/або водіїв за невиконання законних вимог працівників «Укртрансбезпеки» щодо перевірки дотримання вимог законодавства про автомобільний транспорт, усунення порушень законодавства з безпеки на автомобільному транспорті або створення перешкод для виконання покладених на них обов’язків, завдань – у розмірі 51 тис. грн.

Ухвалення законопроекту сприятиме збереженню життя та здоров’я людей, покращенню стану безпеки дорожнього руху, зменшенню кількості дорожньо-транспортних пригод, збереженню від остаточного руйнування автомобільних доріг, зменшенню витрат на утримання та ремонт дорожнього покриття, наповненню Державного бюджету України, дотриманню всіма учасниками ринку автомобільних вантажних перевезень норм законодавства та ведення їх діяльності у рамках правового поля.