Аграріям Херсонщини рекомендували обмежити використання пестицидів через загибель птахів

Регіональна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій рекомендувала підприємствам , а також громадянам, що мають у власності та в користуванні земельні ділянки, з 18 березня призупинити на три тижні застосування препаратів з діючою речовиною бродифакуму, що використовуються для боротьби з гризунами на території Каховського району.

Про це у Фейсбуці повідомив голова Херсонської ОДА Сергій Козир.

“Задля запобігання черговим випадкам масової загибелі червонокнижних видів птахів та тварин на території Біосферного заповідника «Асканія-Нова», під час засідання комісії ТЕБ та НС, було прийнято рішення рекомендувати підприємствам, а також громадянам, що мають у власності та в користуванні земельні ділянки, починаючи з 18 березня, призупинити️ на три тижні застосування в 40 км зоні прилеглій до Біосферного заповідника «Асканія-Нова» пестицидів групи родентициди, а також препаратів на основі бродифакуму, що використовуються для боротьби з гризунами.

Нагадаю, в Херсонській області виникла складна ситуація із масовим заселенням полів мишовидними гризунами, з якими було необхідно боротися. Щоб стримувати масове заселення гризунами було зроблено сигналізаційне повідомлення, і фермери почали вносити препарати для боротьби з ними. Причиною масової загибелі птахів стало саме протравлене зерно препаратами на основі бродифакуму. Тож, допустити нових випадків смерті тварин і птахів ми не можемо.

Здійснювати контроль за дотриманням цього рішення буде ГУ Національної поліції в області, Державна екологічна інспекція Південного округу, ГУ  Держпродспоживслужби та  ГУ Держпраці в Херсонській області”, – написав очільник облдержадміністрації.

Задля запобігання черговим випадкам масової загибелі червонокнижних видів птахів та тварин на території Біосферного…

Опубліковано Сергій Козир Середа, 17 березня 2021 р.

Нагадаємо, що в січні-лютому цього року на території заповідника «Асканія-Нова» загинули сотні птахів через використання фермерами отруєного зерна для боротьби з гризунами.