Звільнених з полону моряків чекають на Каховщині

Наші земляки, військовополонені моряки Михайло Власюк, Віктор Беспальченко, Сергій Чуліба вже прилетіли до Києва. Разом з ними в Україну повернувся Едем Бекіров, якого окупанти затримали на адмінкордоні з Кримом 12 грудня 2018 року.


Полонених у Києві зустрічали рідні, близьки, друзі та звісно президент України Володимир Зеленський.


Зокрема на батьківщину з Росії повернулися 35 полонених українців: 24 військовополонені моряки та 11 бранців Кремля.


Нагадаємо, двоє полонених чоловіків родом з Каховки та Каховського району. 


Так, військовополонений моряк Михайло Власюк родом з Каховщини, села Мар’янівка, старший матрос буксира «Яни Капу», моторист-електрик. Спочатку прийшов в армію кухарем, після проходження строкової служби підписав контракт з ВМС України.

Служив у Криму до анексії півострова і, за словами рідних, важко переживав зраду офіцерів і їхній перехід на службу в РФ. «Більшість офіцерів здалися Росії. І кричали, мовляв, ставайте на коліна і переходьте в російський флот. Вони плюнули і пішли. Жоден матрос не став на коліна», — розповідав батько моряка Борис Власюк.


Наша редакція поспілкувалась із сестрою Михайла, яка зустрічала його разом з батьком та двома племінницями. Світлана розповіла, що брат почувається добре. Переповідає про полон: «Часу для нього там не було… Там була вічність, ранок і вечір». Для родин цей час теж був надзвичайно важким, а звістка про обмін найбільшою радістю. «Дуже чекали, нас попередили заздалегідь».

Ми поцікавились, чи збирається хлопець повертатись на роботу у море і взагалі які має плани? «На море повернеться, хоче поки просто побути з родиною вдома», — відповідає сестра моряка. 


Сергій Чуліба, каховчанин, 1989 року народження. Мужній молодий чоловік навчався у Каховській ЗОШ №4, закінчив Новокаховський політехнічний інститут за спеціальністю інженер-електрик. В 2011 році пішов служити на флот на торпедолов «Херсон». Сергій займався обслуговуванням двигунів та іншого обладнання, був командиром БЧ-5, старшина ІІ статті. 

Тож, чекаємо наших героїв вже на Херсонщині!