Жителю Каховщини загорожує 8 років ув’язнення за виготовлення 21 кг канабісу

У липні минулого року оперативники управління карного розшуку поліції Херсонщини на території Чаплинської територіальної громади виявили посів конопель, якими була засаджена земельна ділянка площею один гектар. Тоді за підозрою в причетності до вирощування наркорослин були затримані чотири фігуранта. Нині досудове розслідування відносно одного з підозрюваних завершене. Він очікує рішення суду про обрання йому міри покарання, повідомляє відділ комунікації поліції Херсонської області.

Як розповів начальник відділу слідчого управління поліції Херсонщини Андрій Кобець, в ході досудового розслідування слідчі встановили, що 38-річний житель Каховського району, який є одним із затриманих фігурантів, за грошову винагороду, яку мав отримати після виконання роботи, шляхом зрізання листя, стебел, частин суцвіття й квіток із нарковмісних рослин заготовив канабіс. Загальна маса особливо небезпечного наркотичного засобу в перерахунку на суху речовину становила майже 21,6 кг.

Слідчі зібрали достатню доказову базу для обвинувачення підозрюваного в скоєнні злочину, передбаченого ч.3 ст.309 Кримінального кодексу України «Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту». Днями досудове розслідування у відношенні першого фігуранта завершилось і погоджений обласною прокуратурою обвинувальний акт був направлений на розгляд суду. Обвинуваченому може загрожувати 8 років ув’язнення. Обставиною, яка може пом’якшити для нього покарання, є його щире каяття.