Жителі одного із сіл Бериславського району звинувачують старосту у махінаціях із землею

Близько 20 жителів села Червоний Маяк Новорайської ОТГ написали заяви до правоохоронних органів на старосту села та його сина. Люди скаржаться, що подовження угод про оренду їх земельних паїв відбулося обманом. У ситуації розбиралось Суспільне.

Біля Червономаяцької сільської ради зібралися зо 2 десятки людей. Всі вони 2010 року здали в оренду свої земельні ділянки підприємству Вінтекс-Ік. За 10 років термін оренди сплив. Та коли люди захотіли змінити орендаря, від старости Червоного Маяка Олександра Вороного дізналися, що не мають такої змоги.

“Він оце показав пальцем, отут підпишіть. А куда це? Він каже – у податкову, навіть з рук не випустив. Отак і все. Оце цим він аргументує, що ви вже давно підписали”, – каже місцева жителька Надія Федченко.

Ігор Кравченко, який здає землю в оренд, розказав, що прийшов отримати орендну плату до Олександра Вороного, а заодно і нагадав, що угода закінчується.

“Він мені каже, ви вже всі давно підписали додаткову угоду. Я питаю – а як це ми підписали, як у нас немає ні угод на руках, ні чого. Він мені каже – ви нічого не пам’ятаєте. Я кому не кажу, ніхто нічого не пам’ятає. А потім ми вже всі почали дізнаватися, що це за додаткові угоди. І виявляється, що там по 15 років в суборенду, і по 30 років у людей є”, – розповівів Ігор Кравченко.

Ігор Кравченко говорить, що директора підприємства, з яким він уклав угоду про оренду землі, майже ніколи не бачив. Усі справи люди вирішували із його батьком – старостою села Олександром Вороним. Адвокатка Олександра Вороного телефоном сказала Суспільному, що нічого коментувати у цій справі ні він, ні його син Костянтин не будуть. У Нацполіції Херсонської області розповіли, що за зверненням жителів Червоного Маяка відкрито кримінальну справу.

“За фактом звернення заявників до Бериславського відділу поліції внесені відомості до єдиного реєстру досудових розслідувань за статею 190 ККУЄ а саме – шахрайство. Наразі проводиться досудове розслідування і першочергові слідчі дії”, – розповіла речниця поліції Херсонської області Тетяна Пшонь.

Люди не хочуть продовження договору зі старим орендарем, тому що не влаштовують умови.

“Ми підготували орендарю повідомлення, що ми проти поновлення дії угоди. Умови угоди застарілі, їх потрібно оновити. Вся угода, на мою думку, має кабальний характер. Ми зустрілися з орендарем Вороним Костянтином, щоб особисто вручити попередження, так як офісу у нього немає, але він відмовився брати його”, – каже Степанида Цуркан.

Але є й такі, яких навпаки все влаштовує.

Все хорошо, відсоток влаштовує”, – сказала Любов Шляга, яка здає землю в оренду.

Жителі Червного Маяка збираються доводити свою правоту у суді.

джерело