Жителі Херсонщини повинні обрати компанію-постачальницю природного газу до кінця січня 2021 року

До кінця січня 2021 року жителі Херсонщини мають заключити договори із компаніями, які постачатимуть газ до їх осель. Із 1 грудня поточного року Херсонрегіонгаз не має можливості здійснювати постачання природного газу побутовим споживачам області. 

Зараз тим, хто не обрав нову компанію-постачальницю, ця послуга протягом 60 днів надаватиметься від Нафтогаз Україна. Сергій Моргунов говорить, про зміни чув, але, що вони означають, поки не розібрався. Чоловік додав, що не має уяви, що із цим робити, куди йти.

Ганна Руденко сподівається на допомогу голови ОСББ, адже через інтернет змінити газопостачальника сама не може. Жінці головне, щоб поставка була дешевша, щоб не була у боржниках. 

Людмила Чайка обрала для себе компанію, яка надаватиме їй послугу з газопостачання: 

“Написала заявку на приєднання. Ще очікую на підтвердження від постачальника газу. На що я звертала увагу і яка взагалі процедура. Перше, це треба обрати по умовах. Одна з цих умов – ціна, інша – умови постачання. Коли ви обрали для себе якогось постачальника, визначились, яка ціна, і зрозуміли, вона буде кожен місяць змінюватись або вона буде фіксована, вам треба перевірити, чи є в нього ліцензія. Для цього є сайт НКРЄКП”. 

Людмила Чайка розповіла, які документи були їй потрібні для заявки на нового постачальника газу: 

“Ви заходите на сайт компанії, яку обрали, і скануєте документи. Це може зробити і довірена особа, наприклад, від дідуся, який не в змозі. Відскановані документи, це – ідентифікаційний код, паспорт, останній рахунок з попереднього постачальника газу або квитанція про сплату, наприклад за листопад, щоб зрозуміти, що у вас немає боргів або вони несуттєві”. 

Які ризики можуть виникнути при зміні компанії – постачальниці, розповів експерт у сфері енергетики Сергій Пінчук

“Держава не регулює націнку постачальника, тобто постачальники можуть планувати собі більшу маржу, для того щоб планувати свої видатки”. 

Нові труби при зміні постачальника прокладати не потрібно. Використовувати їх зможуть різні компанії. Нового постачальника газу, за словами Людмили Чайки, можна обрати з будь-якого регіону України. За Херсонгазом залишається функція перерозподілу.

джерело