Заступник міністра охорони здоров’я перевірив Каховську ЦРЛ

Вчора, 24 липня, у рамках робочої поїздки на Херсонщину заступник міністра охорони здоров’я України завітав на Каховщину. 

Заступник міністра Павло Ковтонюк разом із керівниками району – головою райдержадміністрації Валерієм Салтиковим, головою районної ради Тетяною Тертичною та директором медичного закладу Оленою Мазур оглянули приміщення та ознайомилися з роботою і оснащенням приймального, гінекологічного, пологового, реанімаційного, травматологічного відділень та клінічної лабораторії лікарні.

Олена Мазур розповіла  про роботу лікарні, про своє бачення її подальшого розвитку, окреслила основні напрямки реформування, плани щодо зміцнення матеріально-технічної бази медичного закладу та покращення надання  медичних послуг. 

Озвучила вона й актуальні потреби медзакладу. 

Разом було обговорено модель фінансування медичного закладу відповідно до норми Закону України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення», перевірено роботу лікарні щодо готовності надання медичних послуг населенню в умовах нового механізму фінансування медичного обслуговування населення закладами охорони здоров’я, та обговорено  шляхи вирішення нагальних питань.

Слід зазначити на тому, що з  наступного року ввійде в дію медична реформа, яка передбачає зміну системи фінансування охорони здоров’я. Усі медичні заклади, що надають спеціалізовану медичну допомогу, перейдуть на оплати за договорами з Національною службою здоров’я України. Для цього вони мають реорганізуватись у комунальні некомерційні підприємства. Районною владою та керівництвом лікарні здійснені кроки щодо автономізації ЦРЛ,  перетворивши  лікарню у комунальне некомерційне підприємства. Це дає можливість керівнику медичного закладу самостійно затверджувати штатний розклад, відкривати рахунки в банківських установах, приймати рішення, в межах повноважень визначених статутом, щодо поточної діяльності. Важливим є те, що підприємство діє на підставі фінансового плану в межах якого самостійно розпоряджається власними ресурсами, які отримає від НСЗУ.

Медична реформа призведе до покращення медичного обслуговування, підвищення заробітної плати працівників.