Закрити чи реформувати хочуть Каховську ЦРЛ?

На засідання сесії Каховської районної ради, що відбудеться вже завтра, 30 березня, винесено аж 4 питання стосовно подальшої долі Каховської центральної районної лікарні.

Зокрема, медична установа прозвітує про використанні бюджетні кошти у минулому році (ознайомитись можна за посиланням), про реорганізацію ЦРЛ ( невже реформи у дії?).

Крім цього, винесені на розгляд два дивних, з першого погляду, проекти рішення про передачу майна з балансу лікарні до райради та вже у окремому рішенні – надання цього ж переданого майна в оренду лікарні.  

Навіщо ж передавати майно? Можливо цього потребує процедура реформування? Шукаємо відповідь у методичних рекомендаціях з питань перетворення закладів охорони здоров’я з бюджетних установ у комунальні некомерційні підприємства (саме таке рішення про реорганізацію і хоче прийняти райрада).

Про необхідність такої умови як передача майна ані слова у рекомендаціях отриманих у лютому 2018 року, ані у законі щодо автономізації  лікарень від 6 листопада 2017 року. Ба навіть більше в обох документах чітко зазначено збереження права на оперативне управління майном, фінансами та іншими засобами лікарнею.

Навіщо ж Каховській райраді приймати таке «неоднозначне» рішення? Невже під егідою реформи Каховську лікарню просто хочуть здати у руки приватної медицини і фактично заробляти на здоров’ї населення?

Та навіть більше, навіщо вкотре поповнювати майном баланс району, який фактично на фінішній прямій свого існування. Адже, реформа децентралізації вже  забрала майже половину населення району, податків та території до громад.

Знайти порозуміння чи хоч натяку на консенсус у мирних переговорах працівникам ЦРЛ та очільникам району, голові Каховської райради Тетяні Тертичній та голові Каховської РДА Валерію Салтикову, не вдалося. Діалог, на жаль, так і не розпочато.

Тож, завтра о 9:00 працівники Каховської ЦРЛ виходять на мітинг на площі перед РБК ім. Фрунзе, аби захистити свої права, робочі місця та найважливіше – головну медичну установу Каховського району.

За для цього більше 40 працівників втратять у заробітній платні –  написали заяви за власний кошт на цей день, та відстоюватимуть інтереси медицини Каховщини.

А вже о 10:00 розпочнеться доленосне для лікарні засідання Каховської районної ради в приміщенні РБК ім. Фрунзе, прийти на яке може кожен охочий, не байдужий та зацікавлений у питанні надання медичної допомоги населенню Каховки та Каховського району.