Захисник природи вистрілив браконьєру в спину на Херсонщині

19 жовтня на Херсонщині стався черговий поєдинок захисника природи із браконьєром – один потрапив під колеса транспортного засобу, інший отримав заряд дробу в спину.

«Бойовище» сталося о другій годині ночі біля селища Велика Олександрівка, де майстер лісу районного лісгоспу Олександр Никифоренко обходив зелений масив, маючи при собі власну мисливську рушницю. Підходячи до акацієвого гаю, працівник лісгоспу у нічній тиші почув характерний звук роботи бензопили. Він зателефонував лісничому, й попросив викликати на місце злочину поліцію. Тут просто на нього з лісу вилетів мотоцикл з коляскою.

Майстер лісу намагався заступити дорогу природогубу, та мотоцикліст збив його, і помчав собі далі, ніби нічого не сталося. Але працівник лісгоспу (він під час зіткнення пошкодив ногу та ребра) витягнув рушницю, й гахнув дробом-«сімкою» у втікача. Той отримав легке поранення, та врешті-решт зрозумів, що з ним не жартують. І таки зупинився. Тут підтягнулися й працівники поліції, котрі вилучили і рушницю, і мотоцикл порушника. Обом учасникам інциденту знадобилася медична допомога.

У Великоолександрівському відділення Національної поліції підтвердили, що за фактом знищення зелених насаджень на дроворуба (місцевого безробітного віком 51 рік) уже склали адміністративний протокол. А от правову оцінку дій майстра лісу, як посадовця, має давати слідчий Державного бюро розслідувань. Якби він стріляв на свій захист, перешкоджаючи наїзду, це була б звичайна самооборона. Та в даному випадку постріл пролунав навздогін, коли порушник тікав, і нічим Олександру Никифоренко вже не загрожував. Відтак, правова кваліфікація події може бути геть іншою.  До речі, головний лісничий Великоолександрівського лісгоспу Костянтин Лебідь каже, що пораненого браконьєра два роки тому вже затримували у лісі під час незаконної вирубки зелених насаджень. І тоді він теж намагався чинити опір.

Природогуби у нас звикли до безкарності – адже навіть поставши перед судом, отримують максимум штраф. Найчастіше слуги Феміди їм завбачливо повертають навіть вилучений транспорт та пилки, аби могли продовжувати свій кримінальний бізнес. Та лісівникам така «гра у хованки» вже давно остогидла, і вони дедалі частіше пускають у хід зброю для захисту навколишнього середовища й самих себе.

Нагадаємо: біля села Малі Копані у Голопристанського району Херсонщини інженер Великокопанівського лісгоспу (поранений учасник АТО) також стріляв у браконьєра, котрий намагався розчавити його машиною. Постріл з карабіну виявився смертельним для агресивного дроворуба. Тоді теж підключилося ДБР, громадськість стала на захист ветерана. Але судовий процес над інженером не завершився й досьогодні, і яким буде остаточний вирок у справі – прогнозувати неможливо.

джерело