Володимир Коваленко озвучив проблеми, створені реформою децентралізації, на зустрічі з делегацією КМРВ РЄ

Минулого тижня делегація Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи здійснила моніторинговий візит в Україну з метою оновлення звіту щодо дотримання принципів Європейської Хартії місцевого самоврядування.

У Міністерстві закордонних справ України відбулася зустріч делегації КМРВ РЄ з українською делегацією Конгресу. В її складі був і міський голова Нової Каховки, член правління Асосціації міст України Володимир Коваленко.

На зустрічі він звернув увагу на проблеми, які виникли під час проведення реформи децентралізації. Зокрема, Володимир Коваленко наголосив, що об’єднання громад наприкінці реформи призвело до того, що виникла велика кількість несамостійних, фінансово неспроможних тергромад, які є дотаційними. Як наслідок, важливі питання медицини, освіти, спорту, культури та інші в таких ОТГ залишаються невирішеними. Адже раніше цими питаннями займалися районні ради і районні держадміністрації.

Також новокаховський мер торкнувся питання існування в законодавстві постанов 20-30 річної давнини, які фактично заважають розвиватися, вимивають фінансовий ресурс громад.

За словами Володимира Коваленка, є велика кількість соціальних проблем, які має вирішувати держава, особливо це стосується пільговиків. Однак в процесі децентралізації держава передала ці повноваження органам місцевого самоврядування, при цьому не виділивши ніякого додаткового фінансового ресурсу.

Отже, виникає риторичне питання: чи варто було в ході реформи децентралізації забирати повноваження і майно колишніх районних органів влади та передавати їх громадам, якщо в результаті кількість проблемних питань лише збільшилася?   

Нагадаємо, що минулого тижня голови районних рад Херсонщини підтримали відкрите звернення до президента України стосовно проблемних питань діяльності районних рад.