Власнику компанії, що реконструює міст в Таврійську, оголосили про підозру

НАБУ і САП оголосили підозру Олександру Тисленку, бенефіціару ТОВ «Шляхове будівництво «Альтком», яке реконструює міст через Північно-Кримський канал на автодорозі загального користування державного значення Р-47 Херсон — Нова Каховка — Генічеськ

Національне антикорупційне бюро України і Спеціалізована антикорупційна прокуратура 13 квітня повідомили бенефіціару групи компаній, що здійснюють свою діяльність у сфері дорожнього господарства на території України, про підозру в наданні колишньому в. о. голови Державного агентства автомобільних доріг України («Укравтодор») неправомірної вигоди. Дії особи кваліфіковано за ч.4 ст.369 КК України.

Про це повідомляє сайт НАБУ.

За даними проєкту «Наші гроші», мова йде про бенефіціара ТОВ «Шляхове будівництво «Альтком» Олександра Тисленка.

За даними слідства, підозрюваний особисто та через підконтрольних йому осіб, систематично надавав неправомірну вигоду як «абонентську плату» керівництву «Укравтодору» в обмін на проявлення «лояльності» до його компаній.  Загалом, як встановили НАБУ і САП, йдеться про 575 тис. дол. США та 70 тис. євро упродовж 2017-2019 рр.

Зі свого боку колишній очільник «Укравтодору» сприяв компаніям підозрюваного в продовженні строку дії контракту з виконання робіт на окремих ділянках дороги М-05 Київ – Одеса, фінансування якої здійснювалося коштом кредиту Європейського банку реконструкції та розвитку в рамках проєкту «Панʼєвропейські коридори». Крім того, керівник «Укравтодору» «не помітив» порушення графіку виконання робіт компанією підозрюваного, що дозволило уникнути сплати понад 9 млн євро штрафу.

В липні 2020 року колишнього керівника «Укравтодору», громадянина Польщі Славоміра Новака затримали та арештували у Варшаві за підозрою у корупції, керуванні організованою злочинною групою та відмиванні грошей. Новака підозрюють у вимаганні хабарів і причетності до розкрадання коштів міжнародних організацій, які виділяли гроші для ремонту доріг в Україні. 

Як раніше повідомляли «Таврійські вісті», ТОВ «Шляхове будівництво «Альтком» виграло тендер на реконструкцію мосту через Північно-Кримський канал на автодорозі загального користування державного значення Р-47 Херсон — Нова Каховка — Генічеськ. Вартість робіт становитиме орієнтовно 91,3 млн грн.

З 15 березня міст перекритий, що призвело до припинення прямого сполучення між Новою Каховкою і Таврійськом. Реконструкція мосту триває.