Відлуння пострілу у лісі на Херсонщині

Інцидент біля селища Велика Олександрівка на Херсонщині, де майстер лісу, збитий мотоциклом браконьєра-втікача, вистрілив тому втікачеві у спину дробом з особистої рушниці, поліція кваліфікувала, як перевищення службових повноважень з боку охоронця природи.

Матеріали кримінального провадження вже передали до Державного бюро розслідувань. Співробітники Великоолександрівського відділення Національної поліції вилучили також рушницю «Іж», з якої стріляв переслідувач. Втім, у Великоолександрівського лісгоспі кажуть, що майстер лісу продовжує виконувати свої посадові обов’язки. У ДБР для допиту його досі не викликали, й постанова слідчого про відсторонення, яку зазвичай виносять у таких випадках, сюди не надходило. Хоча з моменту стрілянини біля лісу минуло вже більше тижня!

В обласному управління лісового та мисливського господарства Херсонщини ситуацію тримають на контролі, запевнила начальник управління Тетяна Касіч. Та деякі висновки з неї вже напрошуються самі по собі. Колись співробітників лісового відомства, як і тих же рибінспекторів, приміром, в Україні озброювали та навчали користуватися табельною зброєю. Та в 2014 році, після нападів бандитів на сховища такої зброї у Донецькій та Луганській областях, «стволи» повсюдно вилучили, й передали на зберігання до поліції. Однак з тієї перестороги нічого путнього не вийшло: навпаки, браконьєри ще більше знахабніли – кидаються битися із лісівниками чи намагаються задавити їх своїм транспортом під час затримання.

Тож і не дивно, що за відсутності табельної зброї охоронці природи беруть з собою в рейди зброю власну, і дедалі частіше її використовують. Але використовують так, як забажають, через що самі наражаються на кримінальне переслідування. А треба було б мати службовий пістолет, і твердо знати, як діяти у випадку нападу, не порушуючи при цьому закону. Час, нарешті, визнати, що професія працівника лісгоспу на сьогодні є небезпечною. І самим лише службовим посвідченням від двоногих хижаків йому «не відмахатися». А якби вони знали, що в лісівника є зброя, і він за потреби пустить її в діло, то може, й поводилися б стриманіше.

джерело