В окрузі №184 зафіксували перші порушення

Громадянська мережа ОПОРА зафіксувала порушення по одномандатному виборчому округу № 184. Про це у програмі Українського радіо. Херсон розповів координатор спостереження ОПОРИ за виборами в Херсонській області Євген Гладкий.

“Ми фіксували порушення зареєстрованих кандидатів. Це стосується того, що на зовнішній рекламі двох кандидатів не було надруковано вихідних даних (хто надрукував, скільки надрукували, яка відповідальна особа). Ми звернулися до поліції, поліція розглядає кожну справу. Якщо визнає винними, то скоріш за все рекламні агенції отримають адміністративний протокол і будуть сплачувати штраф”, – розповів Гладкий.

Спостерігала ОПОРА і активність певних кандидатів на виборчому окрузі.

Оцінювали їх як потенційних кандидатів. Бо до того моменту, як вони зареєструються, ми не вважаємо, що вони є кандидати і до них можна застосувати виборче право. Бачили, що певні кандидати проводили якісь активності. Сказати, що це було порушення ми не можемо. По суті Закон починає діяти з 1 вересня. До 1 вересня ми можемо говорити, що це не порушення закону, а порушення демократичних виборчих стандартів. Тобто, рівності і можливості всіх кандидатів. В кого більше ресурсів, той почав раніше”, – каже регіональний координатор.

За його словами наразі на окрузі зареєстровано 6 кандидатів у народні депутати.

“Близько 10 кандидатів набереться, тому що провладна політична партія “Слуга народу” ще не визначилася, є і “Батьківщина”. Можливо самовисуванці підуть, ще нові обличчя і нові політичні партії з`являться, як ми маємо зараз”, – каже Євген Гладкий.

Побували представники ОПОРИ і на першому засіданні окружної виборчої комісії. Вона зібралася не повним складом і не у тому приміщенні, яке прописане на сайті ЦВК.

“10 вересня ЦВК створила окружну виборчу комісію і в понеділок 13 вересня вони зібралися і провели своє перше засідання. Були присутні 12 членів комісії із 18. Це правомочно, вони зібралися і діють відповідно до діючого законодавства. Єдине, що вони зібралися не в тому приміщенні. Голова комісії аргументує тим, що це набагато зручніше і є певні безпекові питання”– каже регіональний координатор ОПОРИ.

джерело