В Любимівській селищній раді обрали секретаря, та чи законно?

Сьогодні, 24 лютого, на черговій сесії Любимівської селищної ради депутати розглядали питання обрання секретаря.

Так, від самого початку була внесена пропозиція зняти питання з порядку денного, втім більшість депутатів все ж таки вирішили обирати секретаря.

Запропонована кандидатка — Валентина Жужа, депутатка Любимівської селищної ради чинного та попереднього скликань, а також секретар Любимівської селищної ради попереднього скликання.

Лічильна комісія підрахувала такі результати таємного голосування: 12 голосів «за» та 11 «проти». Фактично, рішення було прийнято. Та чи прийнято це рішення у рамках чинного законодавства? Адже сама Жужа брала участь у голосуванні за свою кандидатуру.

У зв’язку із редакцією частини 2 ст. 35-1 ЗУ «Про запобігання корупції», у разі виникнення реального чи потенційного конфлікту інтересів у особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, прирівняної до неї особи, яка входить до складу колегіального органу, вона не має брати участь у прийняті рішень цим органом.

Про те, що Жужа не мала брати участь у голосуванні говорять і судова практика, і незалежні юристи. Крім цього, ми знайшли відповідне роз’ясненн. на платформі «Децентралізація».

Тож, чи вступить на посаду секретаря депутатка і яку оцінку прийнятому рішенню Любимівської селищної ради нададуть представники правоохоронних органів, — ми слідкуватимемо і надалі.