В Каховці сесія міськради зірвалась майже одразу після її відкриття

Сьогодні, 22 лютого, Каховська міська рада відкрила чергову сесію о 9:00, а вже за 45 хвилин депутати пішли на перерву, не розглянувши жодного питання порядку денного. А питань було чимало – 32 проекти рішень.

Причина таких подій – небажання міського голови Андрія Дяченка включити до порядку денного питання про програму фінансування громадського формування з охорони громадського порядку «Щит».

Дяченко посилається на те, що зазначена програма не була розглянута попередньо виконавчим комітетом, що порушує Закон України «Про місцеве самоврядування».

В той самий час, проект рішення «Про міську програму підтримки діяльності громадського формування з охорони громадського порядку «Щит» на 2018 рік» оприлюднено на сайті міської ради ще 9 січня. Тобто всі передбачені законом строки були більш, ніж витримані.

Чому питання «щитівців» не розглянули на виконкомі? Не зрозуміло нікому.

В самому формуванні запевняють, що Дяченко спеціально затягує розгляд питання для дестабілізації роботи організації та безпеки в місті в цілому.

Адже, депутати ще приймаючи бюджет на 2018 рік, передбачили 500 тисяч гривень на «Щит» та отримати без програми вони їх не можуть.

Сьогодні, фактично, члени єдиного формування, що патрулює місто, вже третій місяць не отримують грошового заохочення, не мають на що існувати самі та утримувати свої родини. Та міського голову це не надто турбує…

Один за одним депутати вставали під час засідання сесії і просили включити питання до порядку денного чи то з голосу, чи за посиланням на рекомендації постійних депутатських комісій, чи будь-яким іншим шляхом зручним меру. Результату ці звернення не дали.

В результаті, депутати від партії «Самопоміч» оголосили, що покидають засідання сесії, якщо залишаться й далі не почутими. На що мер відреагував цілковитою байдужістю.

За своїми колегами зал засідань покинули депутати від «Опозиційного блоку». Після чого Дяченко оголосив перерву без чітких строків продовження засідання.