В Каховці міська влада жене в борги комунальні підприємства з власної ініціативи

Комунальне підприємство «Каховська міська друкарня», що юридично діє по сьогоднішній день (а по факту?) понесло збитки міському бюджету в обсязі на суму 100 тис гривень. І це дані тільки за 2016 рік!

Зокрема, міською радою було виділено 100000 гривень на погашення податкового боргу та боргу по заробітній платі колишнього директора підприємства Ігоря Філіпчука.

Яка доля на сьогоднішній день цього підприємства: чим воно займається чи веде взагалі якусь діяльність, що з комунальним майном, – достеменно не відомо.

Комунальне підприємство «Житловик Свєтлово» – аналог КП «Наш дім», у господарську діяльність яких незаконно втрутилась міська рада та позбавила права утримувати багатоквартирні будинки, що було основним видом прибутку обох КП. В результаті таких дій міськради, підприємства фактично були паралізовані та втрапили у боргові ями –  набігла чимала заборгованість перед податковою, ТОВ «Каховліфт»,  КП «КТП», заробітні плата та ін. Доля КП «Житловик Свєтлово» аналогічно як і КП «Каховська міська друкарня» не відома.

Сьогодні на згаданих підприємствах офіційно оформлені по одному працівнику, які визначені міським головою лише виконуючим обов`язки директора. Бо ж на «мертвих» КП має хтось керувати, – певно розрахунок мера такий. Простими словами, це уповноважені міською радою особи, які юридично не несуть ніякої відповідальності за спричинену шкоду комунальному підприємству, адже, не мають контракту (чи інших зафіксованих форм договірних стосунків).

За інформацією відділу виконавчої служби Каховського міськрайонного управління юстиції, відкрито виконавче провадження за фактом примусового стягнення з КП «Житловик Свєтлово» на користь колишнього працівника Л. Д. Сабурової  19000 гривень, при цьому близько 2000 гривень виконавчого збору. Враховуючи те, що підприємство паралізовано ще із 2012 року (з моменту створення КП «Каховська керуюча компанія») відсутня можливість погасити  заборгованість.

Ситуація схожа на абсурд, бо ж на банківському рахунку підприємства знаходиться деяка сума, що могла б частково або повністю покрити борги, однак рахунок арештований, виконавчою службою описано майно комунального підприємства.

Для вирішення питання стосовно погашення заборгованості до Каховської міської ради звернулась виконуюча обов`язки директора КП «Житловик Свєтлово» Валентина Камінєва, при цьому посилаючись на аналогічне рішення ради 2016 року по згаданій на початку статті друкарні, однак отримала відмову.

Відмова міської ради у виділенні незначних грошових коштів на погашення ще поки не великої заборгованості власного підприємства призвела до того, що ВДВС Каховського міськрайонного управління юстиції описав транспорт КП «Житловик Свєтлово» та виставив його на електронні торги за безцінь, а саме два вантажні автомобілі (ГАЗ-52, ГАЗ-53) та легковий автомобіль (ГАЗ-2410- Волга ) на загальну суму 15 тисяч гривень. Хочу вкотре нагадати, що майно комунального підприємства це безпосереднє майно громади, платників податків.

Увага, 3 авто за 15 тисяч! Де окрім Каховки можлива така акція? Навіть якщо здати ці три старі автівки на металобрухт (найнижча ціна чорного металобрухту 4 гривні за кілограм), то 8 тон не тільки чорного, але й кольорового, металу можна реалізувати у суму щонайменше 32 тисячі гривень. Між іншим, торги пройдуть вже зовсім скоро – 5 грудня.

Цікавим залишається питання: яку ж роль виконує Каховська міська рада у захисті майна громади, відділ комунального майна, посадовці, які отримують чималі заробітні плати з місцевого бюджету? Наймані працівники мають виконувати свої прямі функції. Може, влада «затуляє очі» каховських працівникам апарату так, що вони забувають про те, що є лише найманими працівниками на БЛАГО громади?