В ДСНС назвали причину масштабної пожежі в багатоповерхівці в Новій Каховці

«Необережне поводження з вогнем» — саме така ймовірна причина виникнення масштабної пожежі в п’ятиповерхівці по вул. Букіна, 20 в Новій Каховці 5 липня міститься в акті про пожежу, складеній місцевим підрозділом головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій у Херсонській області. Про це повідомив начальник відомства Сергій Чорний.

Як пояснював у день пожежі міський голова Нової Каховки Володимир Коваленко, вогонь з однієї з квартир на п’ятому поверсі перекинувся на стару бітумну покрівлю, яка залишилась там під шатровою, зробленою 8 років тому назад.

— Через майже пороховий стан в просторі між двома покрівлями усе спалахнуло як сірник, — сказав він.

Ми поцікавились у ГУ ДСНС: чи були дотримані норми протипожежної безпеки при виконанні капітального ремонту цієї покрівлі? Проте у відповідь на наш запит у відомстві відповіли, що вони не володіють інформацією щодо відповідності виконаних робіт нормам та правилам пожежної безпеки покрівлі та самого будинку.

— Органи державного архітектурно-будівельного контролю під час розгляду питань, пов’язаних із реєстрацією декларації на зазначеному об’єкті не звертались до Головного управління ДСНС України у Херсонській області з метою отримання відповідних висновків. Водночас, Кодексом цивільного захисту України проведення перевірок стану пожежної та техногенної безпеки приватного житлового фонду головним управлінням ДСНС, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, не передбачено. А матеріали по пожежі направлені до Новокаховського відділу Національної поліції для прийняття процесуального рішення, — відповів Сергій Чорний.

Пожежа в новокаховській багатоповерхівці викликала резонанс на всю Україну. Через загорання однієї з квартир на п’ятому поверсі полум’я перекинулось на дах. Пожежникам вдалося доволі швидко загасити вогонь. Зруйнованими виявились чотири квартири, ще 10 – частково пошкоджені. Вогонь повністю знищив покрівлю площею 14х132 кв. м вартістю 3,4 млн грн. 

За версією слідства, винуватець пожежі залишив недопалки цигарок, вогонь від яких перекинувся на балкон, де зберігались лампа з керосином і банки з фарбами. Раніше цей чоловік уже притягався до кримінальної відповідальності і не мав зареєстрованого місця проживання. А з 2005 року він перебуває на диспансерному обліку у лікаря-нарколога з діагнозом: «Розлади психіки та поведінки внаслідок вживання алкоголю. Синдром залежності».

7 липня за клопотанням слідчого Новокаховського відділу Національної поліції міський суд обрав підозрюваному у виникненні пожежі запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання до 3 вересня 2020 року.

23 липня на закритій сесії Новокаховської міськради для ліквідації наслідків пожежі з резервного фонду виділили 1 млн грн. Як пообіцяв міський голова, до кінця вересня покрівля в будинку має бути закритою.

джерело