Усім спокійно, Каховська центральна районна лікарня надає усі медичні послуги своїм пацієнтам

Серйозне питання виникло з приводу проведення оперативних втручань у Каховській центральній районній лікарні. Адже, вчасна допомога лікарів часто прирівнюється до запиту чи виживе взагалі пацієнт. У чому ж причина хвилювань?

Закупівля наркотичних препаратів для наркозу здійснюється шляхом проведення тендерної  процедури. Чого своєчасно не сталось через відсутність учасників у торгах. 

23 січня до тендерного комітету надходить заявка про необхідність закупівлі наркотичних засобів на суму більше 200 тисяч гривень. І вже 29 січня комунальним некомерційним підприємством «Каховська центральна районна лікарня Каховської районної ради» була оголошена закупівля. 

Внаслідок відсутності конкуренції закупівля була відмінена автоматична. В результаті чого, лікарня в короткі терміни повторну оголошує закупівлю. І знову та сама ситуація. 

Чому і з чиєї вини не змогли закупити необхідні препарати, а найголовніше – чи мало це наслідки для пацієнтів, – із такими питанням ми звернулись до адміністрації медичного закладу. 

«Статтею 35 Закону України «Про лікарські засоби» встановлено, що переговорна процедура закупівлі застосовується замовником як виняток у разі, якщо замовником було двічі відмінено тендер через відсутність достатньої кількості учасників, при цьому предмет закупівлі, його технічні та якісні характеристики, а також вимоги до учасника не повинні відрізнятися від вимог, що були визначені замовником у тендерній документації. На виконання нормі ст.35 Закону нами проводяться переговори з можливими постачальниками для закупівлі наркотичних засобів за переговорною процедурою закупівлі. Водночас відповідно до частини сьомої ст.2 Закону забороняється придбання товарів, робіт та послуг до/без проведення процедур, визначених Законом. Замовник не має права ділити предмет закупівлі на частини з метою уникнення проведене процедури відкритих торгів або застосування Закону.  З огляду на вказані вище положення закону, нам заборонено вилучити наркотичні засоби із загального переліку та закупити їх без проведення процедури закупівлі відкриті торги», – йдеться у офіційній відповіді КНП «Каховська ЦРЛ». 

Фактично, це означає, що у лікарні зв’язані руки обійти процедуру в якийсь інший спосіб. Сьогодні вже йдуть офіційні перемови із єдиним можливим постачальником відповідних препаратів у Херсонській області. В лікарні запевняють, що зроблять усе в найкоротші строки. А сьогодні пацієнти і далі в звичному порядку отримують усі медичні послуги. 

Медична допомога увесь цей час надавалась абсолютно усім пацієнтам лікарні. Так, за цей період, у хірургічному відділені було проведено 143 операції, 45 – у травматології. Крім цього, в лікарні було виконано 12 кесарів розтинів. Невідкладна допомога була надана абсолютно усім не тільки з Каховки і Каховського району, а й пацієнтам із сусідніх Горностаївського та Великолепитиського районів. 

В лікарні розповідають, що серед числа оперативних втручань траплялися дуже складні. Зокрема, був випадок із необхідною ампутацією кінцівки. 

За весь період був один випадок, коли пацієнта було направлено до Нової Каховки. Проте, звісно все відбувалось за домовленістю між двома лікарнями, а пацієнт вчасно отримав кваліфіковану допомогу. 

Взагалі, співпраця між лікарнями у Каховці та Новій Каховці триває вже не перший рік. Є випадки, коли необхідна допомога колег з обох сторін. У рамках цієї роботи чітко визначено маршрут пацієнт, транспортування здійснюється звісно силами медичних закладів, а лікарі завжди у курсі не тільки перебігу оперативних втручань, а й результатів лікування та самопочуття пацієнтів після нього. Це не нова, а найголовніше – успішна практика. 

«Ми нове підприємство, це все будуть наші досягнення і, звісно, наші ж помилки. Та найголовнішим критерієм для нас завжди є якість послуг. Ми зробимо усе, що потребуватиме пацієнт, а якщо не зможемо  надати певну допомогу  в нашому закладі, то знайдемо можливості серед інших лікарень»,- говорить директор Каховської ЦРЛ Олена Мазур.

Нагадаємо, що з 2014 року Каховська ЦРЛ надає хірургічну допомогу не тільки населенню Каховки та Каховського району, а й мешканцям Горностаївського та Великолепетиського районів. За весь цей період жодної відмови від лікарні не було, так само як і ускладнень після оперативних втручань. Чи це не краще свідчення на користь якості послуг та професіоналізму місцевих лікарів?


За матеріалами «Каховської Зорі»