«Укргідроенерго» повернулось до ідеї побудувати Каховську ГЕС-2

ПрАТ «Укгідроенерго» оприлюднило повідомлення про плановану діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля щодо будівництва та експлуатації гідроелектростанції «Каховська ГЕС-2».

За повідомленням пресслужби компанії, на сьогодні розпочаті роботи з розроблення землевпорядної документації щодо додаткового відведення земельних ділянок в постійне та тимчасове користування для будівництва ГЕС-2. 

«Для отримання державних гарантій розроблено інвестиційний проєкт будівництва загальною вартістю 18,087 млрд грн, готується пакет супроводжувальної документації для проходження державної експертизи інвестиційного проєкту», – йдеться в повідомленні.

Каховську ГЕС-2 заплановано побудувати на правобережній земляній греблі Каховського гідровузла в адміністративних межах Козацького і Веселого Новокаховської ОТГ. 

Департамент енергетики та екології Херсонської облдержадміністрації в лютому вирішив відмовити в подачі висновку з оцінки впливу на довкілля запланованого будівництва Каховської ГЕС-2. За інформацією департаменту, представлений «Укргідроенерго» звіт з оцінки впливу на довкілля не відповідав вимогам законодавства і не містив важливої інформації.

Нагадаємо, що на громадських слуханнях у грудні 2019 року жителі Веселого і Нової Каховки висловились проти будівництва ГЕС-2. 

Як розповідав генеральний директор «Укргідроенерго» Ігор Сирота, для будівництва Каховської ГЕС-2 планувалось залучити інвесторів уже в 2020 році. Приблизна вартість будівництва озвучується на рівні 500 мільйонів євро. Строк будівництва – до 6 років. Крім самої ГЕС-2 проектом передбачено розвиток соціальної сфери Новокаховської ОТГ, будівництво житлового будинку для майбутніх працівників станції.

джерело