Українські воїни не можуть бути заручниками безвідповідальної політики уряду, – Іван Вінник

Народний депутат України, секретар парламентського комітету з питань національної безпеки і оборони Іван Вінник пояснив, як можна вирішити питання підняття грошового запезпечення українських військовослужбовців. Про це він написав в соцмережі Facebook.

«Сьогодні в ефірі телеканалу «112 Україна» мені поставили питання, щодо підняття зарплати (грошового забезпечення) військовослужбовцям в умовах наявного та очевидного дефіциту держбюджету України.

Мова йде про підняття мінімального грошового забезпечення до 9000 грн. з 1 жовтня 2018 року.

Це питання несло значну долю скепсису, адже вся країна відчула провал бюджетної політики уряду Гройсмана, через затримку виплат пенсій за липень 2018 р.

Моя відповідь базувалася на розумінні того, що пан Гройсман не зможе додатково знайти 4 млрд. грн. в таких умовах.

Але український воїн не може бути «заручником» такої безвідповідальної політики уряду, тому я запропонував наступне рішення.

Ми можемо частково гроші, з програми державного оборонного замовлення в межах видатків Міністерства оборони, перекинути на збільшення грошового забезпечення військовослужбовців. 


А 4 млрд. грн. в державному оборонному замовленні компенсувати, шляхом надання державних гарантій суб’єктам виконання державного оборонного замовлення.

Державними гарантіями будуть забезпеченні кредити комерційних банків, якими будуть профінансовано створення необхідної техніки та озброєнь, яка буде поставлена вже в цьому році з відтермінуванням платежу на наступний рік.

Таким чином, незважаючи на скрутний стан державних фінансів, буде підняте грошове забезпечення українського воїна та забезпечено виконання державного оборонного замовлення в повному обсязі.

P.s. На мінімальці в 9000 грн. зупинятися не будемо. На комітеті порушуємо питання щодо мінімального грошового забезпечення в 11000 грн. з 1 січня 2019 року»,  – підреслив Іван Вінник.