Українське суспільство не готове до законодавчого регулювання сфери інформаційної безпеки

Гібридна війна Росії проти України триває, але незважаючи на це, українське суспільство ще не готове до законодавчого регулювання сфери інформаційної безпеки. Про це народний депутат Іван Вінник заявив під час прямого ефіру на телеканалі «112 Україна».

Відповідаючи на питання ведучих, чому з’явився законопроект №6688, Іван Вінник насамперед підреслив, що інформаційний простір варто захищати. Україна мала жахливі наслідки, тому що не займалася його захистом.  

«Російська Федерація впродовж 7-10 років проводила інформаційно-пропагандистську роботу в Криму і коли настав час «Ч», в лютому 2014 року, значна частина українців, які проживали на цій території, захотіли стати частиною російського культурного простору. 85% українських військових свідомо зрадили присязі України і присягнули Російській Федерації.

Фактично Крим було захоплено не воєнними методами, а суто гуманітарними, коли Росія просто переконала через інформаційний вплив громадян, що вони мають стати частиною Російської Федерації. Частково ми це спостерігали і під час захоплення окремих районів Донецької і Луганської областей.

Це є когнитивна зброя, це є гібрідна війна.

Навіть українські топ-політики піддаються цьому пропагандистському впливу Російської Федерації. Зверну увагу на заяву Юлії Тимошенко , яка сказала, що  Україна не з Російською Федерацією воює, а з ватажками териристів. І навіть є якісь, на її думку, домовленності про продовження активної войни», – наголосив депутат.

«Я мав нагоду поспілкуватися з інтернет-спільнотою, журналістською спільнотою впродовж останніх двох тижнів. І можу визнати, що українське суспільство, український парламент не готові до розгляду таких законодавчих ініциатив.  

Це відбувається на тлі загальної недовіри до влади. Якщо не відбудеться якась мобилізаційна подія, ми не повернемося до розгляду цього законопроекту. Водночас регулювання сфери інформаційної безпеки абсолютно потрібне.

Я погоджуюся з тим, что законопроект в частині регулювання кібербезпеки встановлює відповідні правові основи. Водночас він потребує додаткових уточнень, що в технічній і технологічній сферах буде зроблено державою в обов’язкому порядку для того, щоб терміново і дієво протидіяти кібератакам, які відбуваються на нашу країну.

Але ні перша, ні друга сфера не стане предметом розляду в наступні пленарні тижні, ні перед виборами. Загальна недовіра до влади не дозволяє роглядати такі речі», – зазначив Іван Вінник.