Україна перекрила не русло Дніпра, а канал на своїй території, на що має право – постпред президента в Криму

Постійний представник президента України в Автономній Республіці Крим Антон Кориневич наголошує, що Україна перекрила не русло річки Дніпро, а технологічну споруду, розташовану на її території, на що мала повне право.

Про це він повідомив на своїй сторінці у Facebook, коментуючи “чергове загострення уваги чиновників окупаційної влади РФ з приводу дніпровської води”.


“Крим є територією України. Крим не є територією РФ. Тому РФ не може ставити у міждержавних відносинах питання, пов‘язані з Кримом. Питання, пов‘язані з Кримом, може ставити лише держава-суверен, тобто Україна. Річка Дніпро не тече по території Криму. Україна перекрила не русло річки Дніпро, а перекрила технологічну споруду (канал), яка знаходиться на території України. На це Україна має повне право”, – наголосив він.

Крім того, Кориневич додав, що за всіма підрахунками, прісної води в Криму для потреб населення вистачає.

“В цілому, саме держава-окупант повинна відповідати за забезпечення окупованої території всіма необхідними ресурсами. Тож усі претензії держави-окупанта на дніпровську воду не мають будь-якого правового чи міжнародно-правового підґрунтя”, – підкреслив представник президента.

Як повідомляв УНІАН, 12 серпня постійний представник анексованого Криму при президенті Росії Георгій Мурадов заявив, що російська влада півострова має намір звернутися до керівництва Росії з проханням ініціювати переговорний процес з Україною щодо пропуску на півострів вод річки Дніпро.

джерело