Учні новокаховської школи провели рейд «Стоп амброзія!»

Учні новокаховської школи №10 провели рейд у мікрорайоні «Сокіл», дослідили місця розповсюдження амброзії, оформили та розповсюдили листівки.

Учні новокаховської школи №10 Домініка Марковець, Єлизавета Єрмакова, Владислав Петренко, Софія Вахреньова, Катерина Черторинська під керівництвом вчителя біології Валерія Пуховця провели рейд у мікрорайоні «Сокіл», дослідили місця розповсюдження амброзії, оформили та розповсюдили листівки.

Через свою виняткову шкодочинність, негативний вплив на здоров’я людей амброзія посідає одне з перших місць серед злісних бур’янів. Під час цвітіння викликає у чутливих людей захворювання на поліноз: спостерігається втрата працездатності, з’являється набряк слизових оболонок очей і верхніх дихальних шляхів, розвивається астма.  У пилку амброзії містяться особливі білки – антигени Е і К. Через слизову оболонку вони потрапляють до лімфи і крові, спричиняючи захворювання. Алергени, що містяться в листі, викликають дерматити.

Амброзія знищується механічним методом – шляхом виполювання, ручного видалення або скошування.  Порушення вимог виконання фітосанітарних заходів щодо знищення амброзії полинолистої спричиняє за собою накладення штрафів на посадових осіб та громадян згідно з ст. 105 Кодексу України «Про адміністративні правопорушення».

Тетяна Нелепенко, заступник директора з навчально-виховної роботи