У заповіднику «Асканія Нова» продовжують гинути птахи

До начальника відділення поліції №3 (смт Чаплинка) зателефонував керівник біосферного заповідника «Асканія Нова». Директор науково-дослідної установи повідомив, що на їх території було виявлено 12 мертвих птахів, які внесені до Червоної книги України.

Про це повідомляє відділ комунікації поліції Херсонської області.

За словами начальника відділення поліції Сергія Ященко, серед загиблих птахів 9 сірих журавлів та 3 червоних огарів. Наразі кілька екземплярів птахів готуються для відправки на дослідження. Основною версією слідства є те, що птахи скуштували зерно, яке місцеві фермери протруїли проти польових гризунів. Нині в дослідному інституті в м. Харків ще тривають необхідні експертизи мертвих птахів для встановлення причин їх загибелі.

Нагадаємо, що наразі розслідується два кримінальних провадження, відкритих за фактами виявлення мертвих птахів на території біосферного заповідника «Асканія Нова». За даним фактом слідчими відкрите ще одне кримінальне провадження за ч.2 ст.239 Кримінального кодексу України «Забруднення або псування земель». Всі провадження перебувають на контролі керівництва обласної поліції.