У Великій Лепетисі майже повністю ліквідували наслідки буревію

У Великій Лепетисі на Херсонщині 20 травня відремонтували ще дві покрівлі будинків, які були зруйновані під час буревію, у неділю 16 травня. Одну – ще відновлюють. Загалом негода пошкодила дахи 82 будинків. У Великої Лепетихи Суспільне дізнавалось як ліквідовували наслідки буревію та скільки це коштувало.

Частину будинків люди відновили власними силами, говорить великолепетиський селищний голова Максим Колокот. Їх можна розрізнити за кольорами – дахи вкриті клаптиками нового шиферу.

“Ми з громадою почали розмовляти, що ви купуєте шифер, у кого є кошти, а ми компенсуємо. Вчора була проведена позачергова сесія – 280 тисяч ми виділили кошти і тепер по факту будемо компенсувати”, – каже Колокот.

Тим, у кого не було грошей одразу купити матеріали для відновлення будинків, допомогли місцеві аграрії. Вони закупили будівельні матеріали та дали людей, які виконують ремонтні роботи. У Валерія Чугуненка впав фронтон і знесло шифер. Зараз тут ремонтують фермери та працівники селищної ради. Говорять – у людей горе, тому слід допомогти. Працюють щодня.

Іванна Рачкович власними силами відновила пошкоджений дах. Вітер зруйнував і сарай.

“Сарай, стіна повністю завалилася, були тут поросята, зараз віддала у село. Все завалилося. У мене був шифер, сороковка були дошки, 3-метровим шифером збоку було накрито. Я жодної дошки не знайшла. Зникло все”, – каже Іванна Рачкович.

Валентина Васильченко розповідає, вітер пошкодив і дах, і сарай, і повністю виламав ворота. Поставити нові допомогли онуки. Тамара Осман зізнається, грошей, щоб відновити дах у будинку та у літній кухні в неї немає, вона мати-одиначка. Їй допомагають місцеві та люди з інших міст.

“Спонсори, і з Києва волонтер Побийвовк все доставив нам для кухні – шифер, дошки, цвяхи. Ще докупляти будуть”, – говорить Тамара.

Самотній пенсіонерці Лідії Годованець також допомогли у селищній раді та місцевий фермер. Говорить – вдячна, адже сама б не впоралася. Зараз вже повністю відновили фронтон. У ніч негоди була вдома, згадує, як злякалась гуркоту.

“Вискакую на веранду, а тут шифер падає, темнота і вітер дує, дерева валяються і шифер падає. Я злякалася, упала на диван і сиджу. Вранці в мене повний двір шиферу трощеного. Шифер у мене попадав і на сарай, сарай побив”, – розказала Лідія Годованець.

Цей будинок залишився повністю без даху. Його власниця говорить – довелося найняти бригаду, на будівельні матеріали потрібно щонайменше 150 тисяч гривень. Місцеві жителі зізнаються, на їх пам`яті такий руйнувань через негоду не було.

джерело