У Таврійську готуються до реконструкції колишньої залізничної лікарні

Міська влада Таврійська, за словами мера Миколи Різака, цього року має намір всі сили направити на реконструкцію колишньої залізничної лікарні.

Уже рік, як ця лікарня стоїть закритою. Нагадаємо, що в червні 2017 року обласна рада передала цілісний майновий комплекс лікарні в комунальну власність Таврійської міської громади. Відтоді міська влада поставила таку амбітну задачу.

Перший крок вже зроблено: замовлений і розробляється проект реконструкції вартістю 335 тис. грн. Власне, кошторис реконструкції затягне не менше 10 млн. грн. Зрозуміло, власними силами місто не потягне таку справу. Є надія на державну підтримку, тому так важливо потрапити «в рядок» державної програми фінансування регіонального розвитку на цей рік. Міський голова говорить, що відродити лікарню треба за рік-півтора, щоб таврічани більше не їздили в сусідні міста здавати аналізи, робити флюорографію, проходити фізиотерапевтичні процедури.

Оновлення потребують всі приміщення лікарняного комплексу. За останні 20 років вони підтримувалися тільки косметичним ремонтом. Коли їхні стіни «просвітили» тепловізором, виявилось, що кладка висохла, а в щілинах буквально гуляє вітер. Тому їх доведеться утеплювати сучасними матеріалами.

Планується реанімувати три корпуси лікарняного комплексу, в тому числі лабораторію, фізиотерапевтичний кабінет, кабінет флюорографії.

На цей час за кошти міського бюджету (півмільйона гривень) замінено систему опалення, водопостачання и каналізації в терапевтичному відділенні. В планах: заміна вікон на 504 тис. грн ще в декількох приміщеннях.

Ще одна проблема лікарні – відсутність централізованої каналізації. Тягнути труби, щоб врізатися в центральну каналізаційну систему, доведеться з вулиці Вокзальної.

Всі ці проблеми вирішуються, головне – почати, говорить Микола Різак, щоб мешканці Таврійська могли отримувати якісне медичне обслуговування, як це було раніше, в своєму місті.