У Таврійська відкликають субвенцію на реконструкцію міської лікарні

Реконструкція та заплановане на весну 2020 року відкриття терапевтичного відділення міської лікарні міста Таврійськ під загрозою зриву.

Кошти на її відновлення, які Таврійськ отримав за рахунок субвенції з державного бюджету на соціально-економічний розвиток (розпорядження КМУ № 500-р від 10.07.2019 р.), відкликають з рахунку міського бюджету.

Про це стало відомо з листа міському голові Миколі Різаку від управління Державної казначейскої служби України в м. Нова Каховка. Виявляється, що за змінами до постанови КМУ № 500-р, внесеними розпорядженням КМУ № 1192-р від 4 грудня 2019 р., передбачається корегування планових показників в серпні-грудні 2019 р. Відповідно, казначейство повинно провести корегування операцій перерахунку бюджетних коштів, в тому числі і зазначеної субвенції.

А щоб це не виглядало, нібито уряд забирає ним же виділену субвенцію, міській владі пропонується самій дати згоду на відкликання відкритих асигнувань з держбюджету.

Тепер стає зрозуміло, чому уряд до останнього не розблоковував вже навіть зараховану на рахунки місцевих бюджетів субвенцію.

Інформація про її розблокування з’явилась в останні дні листопада. До їх використання в Таврійську все було готове – розроблено проектно-кошторисну документацію та видано експертний звіт по робочому проекту «Реконструкція комплексу будівель та споруд міської лікарні за адресою м. Таврійськ, вул. Каховська, 30 (терапевтичне відділення, дитяче відділення, господарський корпус) з елементами благоустрою території» на загальну кошторисну вартість об’єкта 34367720 грн., згідно проведених тендерних процедур виконано значний об’єм роботи. Міська влада планувала впритул зайнятися покрівлею терапевтичного відділення, утеплити її та замінити старий шифер сучасним матеріалом. Щоб можно було перейти до внутрішніх оздоблювальних робіт, благо умови дозволяють – тут замінено систему опалення, і виконком готовий включити опалення, щоб створити будівельникам всі умови.   

В такому маленькому місті, як Таврійськ, звістки розповсюджуються моментально. Мешканці міста, які з надією чекають на відкриття поліклініки, денного стаціонару, лабораторії, щоб не возити аналізи в Нову Каховку, фізіотерапевичного кабінету, обурюються такою несправедливістю. Простим людям важко збагнути всі тонкощі стосунків з державним бюджетом, та їх вони і не цікавлять, люди потребують послуг та розвитку міської інфраструктури.