У Тавричанці завершився перший етап реконструкції будівлі амбулаторії

Днями в Тавричанці завершено заплановані на поточний рік роботи з реконструкції будівлі амбулаторії загальної практики-сімейної медицини, повідомляє Тавричаська сільська рада.

Стараннями будівельників замінено вже непридатну для подальшої експлуатації покрівлю. На даху повністю знято риштування і порепаний шифер, нові дерев’яні конструкції вкрито металопрофілем, обладнано плівковий гідробар’єр і водостічну систему.

На другому поверсі встановлено сучасні металопластикові енергозберігаючі вікна – на зміну дерев’яним, котрі відпрацювали свій термін і продувалися вітром наскрізь. Також відновлено вимощення навколо будівлі, біля кожного входу облаштовано ґанки і пандуси, встановлено піддашки. Тепер до будівлі зручно зайти, зокрема, людям з обмежиними можливостями. Вартість виконаних робіт становить 2 мільйони гривень.

І це лише перший етап проекту «Реконструкція будівлі амбулаторії загальної практики – сімейної медицини під будинок багатофункціонального призначення по вулиці Соборна, 1А, с. Тавричанка, Каховського району Херсонської області» загальною вартістю 7 мільйонів гривень. В подальшому планується виконати реконструкцію фасаду будівлі та його утеплення, внутрішній ремонт приміщень другого поверху, капітальний ремонт неефективних систем опалення і вентиляції, монтаж внутрішнього водопроводу і каналізації.

Слід зауважити, що інноваційність проекту полягає у закладених в ньому заходах термомодернізації будівлі. Завдяки таким енергоефективним заходам, як утеплені стіни і фундамент, замінений та утеплений дах, замінена в усій будівлі система опалення, вікна і двері ефективність енергоносіїв підвищиться на 40%. А це – економія місцевого бюджета на опаленні. Після реконструкцію будівлі у ній розмістяться відділ освіти, культури, молоді та спорту, ресурсний центр чи інші адміністративні установи. Тим самим буде створено пристойні умови праці персоналу цих установ і забезпечено якісне надання медичних, адміністративних, комунальних мешканцям Тавричанської громади.

Однак реалізація такого дороговартісного проекту сьогодні не під силу нашій громаді, котра не має достатнього фінансового ресурсу для виконання реконструкції будівлі. Тому здійснюється він за рахунок субвенції з Державного Фонду регіонального розвитку, яка виділяється місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій.

Отримання коштів з державного бюджету стало можливим завдяки сприянню та підтримці народного депутата Володимира Іванова та депутата обласної ради Данила Репілевського, їхній тісній співпраці і взаємодії. Саме у відповідь на депутатське звернення до Міністерства фінансів України Кабінетом Міністрів було прийнято рішення про виділення додаткових коштів з державного бюджету для громад Херсонщини, в тому числі і Тавричанської.