У Новій Каховці відсвяткували Масляну

Цього року святкування Масляної в Новій Каховці зібрало на центральній площі міста не тільки новокаховчан, а й численних гостей з районів — Каховського та сусідніх, Геніческого й Олешківського.

У Новій Каховці сьогодні відсвяткували Масляну. Цього року традиційне фестивальне свято зібрало на центральній площі міста не тільки новокаховчан, а й численних гостей з районів — Каховського, адмінцентром якого віднедавна є Нова Каховка, та сусідніх, Геніческого й Олешківського.  

Відкрив святкування Масляної міський голова Володимир Коваленко, привітали містян та гостей Нової Каховки перший заступник голови Херсонської обласної ради Єгор Устинов та голова Каховської районної ради Валерій Брусенський.

Також на свято до Нової Каховки завітали міські голови Каховки і Таврійська, депутати обласної та районної рад, голови територіальних громад Каховського району.

Протягом усього свята на сцені виступали міські і районні вокальні та хореографічні колективи, артисти Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім. Миколи Куліша, свою майстерність демонстрували юні спортсмени – футболісти, боксери, гирьовики, лучники.

На площі велася жвава торгівля млинцями, пирогами, солодощами та іншими стравами, проходили конкурси, переможці яких отримали призи. У прилеглих до площі алеях парку свої роботи виставляли місцеві майстри.

Дітей, звісно ж, найбільше зацікавив найвідоміший масляничний обряд — спалення солом’яного опудала зими.

Вважається, що цей обряд символізує прощання з зимою та очищує шлях весни.