У Новій Каховці відбувся перший Форум молодіжного підприємництва

30 вересня у конференц-залі яхт-клубу «Maxim marine» (м. Нова Каховка) пройшов перший Форум молодіжного підприємництва. На цьому заході представники міжнародних фондів підтримки малого та середнього бізнесу, місцевої влади, молоді, бізнесу, навчальних закладів Херсонської області обговорювали проблеми та перспективи розвитку молодіжного підприємництва.

Серед спікерів форуму були Віктор Лях (президент Фонду Східна Європа), Тамара Соляник (директор Програми USAID ЛЕВ), Ігор Бураковський (старший радник Програми USAID ЛЕВ, голова правління Інституту економічних досліджень та політичних консультацій), Володимир Сироватко (заступник міського голови Нової Каховки), Павло Ярмій (керівник проекту «Розвиток МСП Таврійського регіону через підтримку молодіжного підприємництва та покращення інформаційного середовища», директор ГО «Агенція регіонального розвитку Таврійського об’єднання територіальних громад»).

Основні напрямки виступів та подальших дискусій – провідні тренди світового розвитку молодіжного підприємництва, впровадження нових форм співпраці з громадськими організаціями та міжнародними фондами,ролі сьогоднішнього підприємництва в форматі глобального розвитку територій,підвищення підприємницької активності молоді Херсонщини, створення інституції підтримки та розвитку підприємців-початківців (молодіжні центри, бізнес-інкубатори, коворкінги та хаби), навчальні інновації у підготовці молодих підприємців, соціальне підприємництво та креативна економіка.В рамках форуму відбулись презентації найкращих бізнес-планів молоді що пройшла навчання за програмою «Початок та розвиток власної справи» – «Кафе швидкого харчування» (Іван Парфьонов), «Аптечний кіоск» (Жанна Боднар-Галіуліна), «Пральня» (Андрій Кривенко), «Салон краси» (Анастасія Лисакова), «Urbanslace NK» (Ольга Орлова), «Горіховий сад» (Максим Чепелюк).

Форум став фінальним заходом проекту, що виконувався ГО «Агенція регіонального розвитку Таврійського об’єднання територіальних громад» в рамках якого були проведені дводенні бізнес-тренінги для молоді у містах Нова Каховка, Каховка, Берислав з навчання основам бізнес-планування для більш ніж 60  майбутніх підприємців Таврійського регіону. В рамках проекту для молоді були проведені навчальні сесії з генерування бізнес-ідей, розробки бізнес-моделей, підготовки бізнес-плану за стандартами UNIDO, індивідуальні та командні презентації підприємницьких проектів. Основними продуктами проекту «Молодіжне підприємництво» будуть навчальний посібник з бізнес-планування, відео уроки та презентації для самостійного навчання основам підприємництва та започаткування власної справи.