У Новій Каховці скасували масове освячення пасок

Міська влада і керівництво Новокаховської єпархії УПЦ МП домовилися про проведення Великодніх свят в умовах посилених карантинних обмежень.

Про це інформує Новокаховська міська рада.

15 квітня відбулась робоча зустріч міського голови Володимира Коваленка з представниками Новокаховської єпархії УПЦ МП та правоохоронцями.

На зустрічі архієпископ Філарет повідомив, що для запобігання утворення скупчень людей скасовано масове нічне освячення великодніх кошиків. Бажаючі зможуть благословити пасхальні страви протягом суботи та в неділю зранку, але тільки й виключно в індивідуальному порядку, заходячи до храмів у небогослужбовий час по 1–2 особи.

Відповідальні служби Страсного тижня проходять «у закритому режимі», коли у храмі присутні тільки священно- та церковнослужителі, які забезпечують проведення служби. Так само відбуватимуться і відправи Страсних п’ятниці й суботи та пасхальна служба.

В селах, у відповідності до рекомендацій та практики різних конфесій, благословення пасхальних страв може відбуватися біля домівок віруючих, без масового відвідання храму.

Керівник Новокаховського відділу поліції Олександр Рогожин розповів, що для попередження масового скупчення людей біля храмів правоохоронці проведуть роз’яснювальну роботу серед віруючих.

Також працівники поліції будуть допомагати людям підтримувати соціальну дистанцію, контролювати дотримання правопорядку.

Поліцейські зустрінуться з усіма настоятелями храмів Новокаховської ОТГ для обговорення конкретних питань, які стосуються відзначення Пасхи в умовах карантину.

Вирішено також, що міський голова та керівник відділу поліції звернуться до мешканців через ЗМІ з роз’ясненнями щодо святкування Великодня та потреби чіткого виконання санітарно-протиепідемічних вимог.