У Новій Каховці реалізують проєкт «Чистіші річки — чистіші моря»

В рамках проєкту «Чистіші річки — чистіші моря» (CRoCuS), фінансованого Європейським Союзом, Новокаховська міська громадська екологічна організація «МАМА-86-Нова Каховка» закупила обладнання та передала його учбовим закладам Новокаховскої і Таврійської ТГ.

В рамках проекту «Чистіші річки — чистіші моря» (CRoCuS), фінансованого Європейським Союзом, поставлена задача не допускати забрудненості берегових смуг, для чого заплановано проведення різних акцій з залученням учнівської молоді, студентів та різних верств населення, інформує Новокаховська міська громадська екологічна організація «МАМА-86-Нова Каховка».

Проєктом також була передбачена закупівля обладнання: 10 пресів для пластикових пляшок, подрібнювача гілок, садового пилососу для збору листя та побудова демонстраційної площадки з різними видами компостування.

«МАМА-86-Нова Каховка» закупила обладнання і згідно договорів про співпрацю передала його:

– ручні преси для пластикових пляшок — ліцеям №1 та № 2 м. Таврійськ, Веселіському і Козацькому ліцеям Новокаховської ОТГ, техніко-економічного ліцю «Спєктр», школам №3, №10, гімназії м. Нова Каховка та Дніпрянській школі. Один ручний прес залишився у «МАМА-86-Нова Каховка», як демонстраційний.

– пилосос для листя — в користування Веселівському комунальному підприємству ;

– подрібнювач гілок — в користування ФОП Ірині Павлівській (с. Веселе).

Активне використання обладнання за призначенням та громадські акції покращать рекреаційний стан території Новокаховської та Таврійської ОТГ, а також допоможуть забезпечити енергонезалежність дошкільного закладу села Веселе. Освітні заклади, які отримали ручні преси, зможуть усвідомити, що відходи є не тільки сміттям, але і матеріальною базою для поповнення коштів.

Ця робота була б неможлива без фінансування Євросоюзу та співфінансування місцевих спонсорів: директора ТОВ «Агробізнес» Данила Репілевського, громадських діячів Олександра Сидоренка та Ольги Рашевської, генерального директора ПрАТ «Новокаховський річковий порт» Тетяни Філь, ФОП Ірини Павлівської.