У Новій Каховці навала «африканських мігрантів»

Останніми днями Нову Каховку заполонили яскраві метелеки, які обліпили не лише квіти на клумбах, але й квітучі дерева, переважно липи.

Цього року чисельні «загони» цих метеликів бачили по всій території Україні. У Мінекології пояснили, що мова йде про сонцевика будякового, який зимує на півночі Африки, а навесні повертаються до Європи, зокрема в Україну.

Тут метелики-мігранти відкладають яйця, гусінь росте і заляльковується, після чого вже протягом місяця лялечки лускаються, з них виростають нові метелики.

Як правило, вони відкладають яйця групами і неодночасно. Тому нове покоління з’являються поступово і не так масово.

Проте цього року, як і впродовж кількох попередніх, через коротку весну метелики відклали яйця майже одночасно, в перший вдалий за погодними умовами день.

Як наслідок, всі нові метелики з’явилися так само одночасно – після першого ж літнього дощу.

Сонцевик – загалом корисна комаха, бо його гусінь живиться переважно листям будяків, розповів професор Валерій Корнєєв, завідувач відділу ентомології Інституту зоології НАН України.  

Наприкинці літа, після того, як з’являться ще дві або три генерації нового покоління метеликів, сонцевик будяковий повернеться до Африки, передає ВВС News Україна.