У Любимівці втомились від численних крадіжок

Двічі мешканці громади Любимівки збирались на народне віче. Питання, що схвилювало – численні крадіжки по селу представниками ромської національності. 

Вперше, 6 лютого, близько 100 чоловік зібрались в актовій залі Любимівської селищної ради. Також, до розмови долучились і представники поліції.

Люди скаржуться на численні крадіжки по селу. Крадуть все: гроші, побутового техніку, худобу, речі і навіть садові дерева.


Та навіть більше, за непідтвердженими даними говорять про напади на трьох жінок.

За інформацію місцевих мешканців, у Любимівці є будинок, де «осіли» ті самі правопорушники. Серед них є нездорові люди, із наркотичною залежністю. Сусіди скаржаться на непристойну поведінку жителів горе-будинку, постійні погрози, сварки… А вплинути на них ніхто не може.

Деякі випадки просто приголомшують. Адже, обікрали майже чи не кожну другу хату. Зловмисники не цураються й повертатися туди, де вже встигли «побувати». Так, одна із мешканок села розповіла про 18 крадіжок на її подвір’ї.

Люди фактично змушені шукати своє майно самостійно. Так, якщо пощастить знаходять у ломбардах і викупають власним коштом.

В свою чергу, представники поліції розповіли про те, що на усі звернення реагують. Слідчі дії по цих справах проводяться, чимало з крадіїв вже притягувались до кримінальної відповідальності.

Але сучасна система настільки не досконала, що після судової зали вони, злочинці, знов і знов повертаються до Любимівки замість того, аби відправитися до в’язниці.

Чому так трапляється? Усьому винною поняття «малозначимість». Саме із цих підстав, суд не позбавляє винних волі.

До всіх присутніх звернувся голова Любимівської об’єднаної територіальної громади Сергій Коновалов: «Мені болить це питання. Ми зі сторони працівників селищної ради неодноразово направляли листи і до поліції, і до прокуратури. Напередодні була особиста зустріч із начальником Каховського районного відділу поліції і він взяв під контроль випадки крадіжок у Любимівці ромами. Також я зі своїми працівниками виїжджав до цих осіб, аби довести до них, що ми маємо не допустити ситуацію до трагічних випадків, як це сталося минулого року у Львівській області. Я вже не можу стримувати людей, ситуація досягла свого апогею».

Вдруге любимівці зібрались у суботу, 9 лютого, аби більше постраждалих від крадіжок та просто ініціативних громадян змогли поспілкуватись з місцевою владою, поліцією та представниками місцевого громадського формування.

Першочергово, перед громадою виступив інспектор з охорони громадського порядку Віктор Бондарєв. Адже, найбільше нарікань серед мешканців селища саме на його роботу.

Він, звісно, розповів, що за 10 років його роботи на посаді інспектора з охорони громадського правопорядку було проведено багато роботи. Також повідомив, що на території Любимівського ОТГ діє Любимівське громадське формування з охорони громадського порядку «Варта» під його керівництвом, членами якої є 14 чоловік. На запитання про фінансування ГФ «Варта» з бюджету ОТГ відповів, що вся робота виконувалася на добровільній основі. Також зазначив, що у разі звернення мешканців   про допомогу, виїздив на місця викликів, часто навіть опівночі.

Збуджений натовп звісно такі відповіді на питання не вдоволили. Тож, по закінченню зустрічі було прийнято рішення про необхідність реформування ГО «Варта», а також потребу отримати детальний звіт про роботу його голови.

Крім цього, в результаті обговорень створено ініціативну групу для контролю вирішення проблеми, що виникла  на території смт Любимівка у  зв’язку з систематичними крадіжками та розбійними нападами на мешканців селища.

Одностайно була підтримана пропозиція місцевого жителя, громадського активіста Олега Демченка про звернення  на ім’я начальника  Головного управління Національної поліції в Херсонській області Артура Мєрікова з проханням негайно втрутитися у ситуацію, що склалася на території смт Любимівка у  зв’язку з систематичними крадіжками та розбійними нападами на мешканців селища.


За матеріалами «Каховської Зорі»